Kobieta pokazująca palcem na wykres fali na dźwiękowej na monitorze

Czy to nie wspaniałe, że bez wychodzenia z domu można nauczy się czegoś zupełnie nowego? Przedstawiamy Wam na nasz program online na najbliższe dni.

Bee Home: Domki dla pszczół samotnic oraz innych owadów zapylających

Ochrona owadów zapylających jest niezwykle ważnym wyzwaniem współczesności. Szacuje się, że życie na ziemi bez pszczół i innych owadów przetrwa maksymalnie przez kilka lat. Dlatego tak ważne jest dbanie o owadzich przyjaciół. Teraz, dzięki naszemu wsparciu, możesz pomóc pszczołom i ustawić dla nich domek we własnym ogródku. Chcesz taki? Dowiedź się jak go zdobyć TUTAJ.

Kiedy: do 31 marca
Gdzie: domek otrzymasz pocztą
Zapisy: udział bezpłatny, obowiązują zapisy przez formularz online, decyzje o przyznaniu domku zapadają po analizie odpowiedzi w zgłoszeniu


Miastoczułość w ogródku

Jesteś właścicielem ogródka z oryginalną dekoracją w Lublinie lub okolicy? A może codziennie w drodze do pracy czy szkoły mijasz podwórko, na którym ktoś realizuje swoją artystyczną wizję? Powiedź nam o tym! Pochwal się lub zgłoś sąsiada do naszego projektu badawczego. Betonowe przydomowe grzybki, łabędzie z opon, rycerze i dinozaury z nakrętek i śrubek czy galanteria religijna – tego właśnie szukamy. Każdy ogrodnik i ogrodniczka biorący udział w badaniu otrzyma od nas na pamiątkę drukowaną wersję podsumowania badania opatrzoną fotografiami, którą można pokazać rodzinie i przyjaciołom. Więcej info TUTAJ.

Kiedy: aż zbierzemy dużo ciekawych zgłoszeń

Zgłoszenia: przez formularz online.


Bajzel – koncert online + Wideocast: One Man Show

W tych dziwnych czasach tylko muzyka może nas uratować! Dlatego w środowy wieczór zapraszamy Was na dwie muzyczne premiery: Szósty odcinek Wideosłownika Polskich Zjawisk Muzycznych. Tym razem Tomek Kowalewicz opowie Wam o One Man Show. Pełny i oficjalny materiał filmowy z koncertu online Bajzla w Strefie Innych Brzmień online!

Kiedy: 31 marca 2021, od godz. 19.00

Gdzie: na stronie innebrzmienia.eu lub na naszym kanale YouTube


Wiosenna dekoracja świąteczna

Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami! Któż by nie chciał mieć pięknie przyozdobionego świątecznego stołu? Jeśli nie wiesz jak się za to zabrać, pokażemy Ci, że w prosty i szybki sposób możesz przygotować ładne i efektowne wiosenne dekoracje.

Przydadzą się: kilka cebulek narcyzów lub innych kwiatów, ziemia, proste doniczki, słoiczki i miseczki, które mamy w szafkach, bazie, gałązka bukszpanu lub innego krzewu, nasze ulubione wiosenne kwiaty i trochę mchu (opcjonalnie).

Kiedy: 1 kwietnia 2021, godz. 17.00

Gdzie: Facebook Warsztatów Kultury – live


Miasto Movie poleca

Czy widzieliście już nasz najnowszy cykl rekomendacji i poleceń filmowych? W formule coczwartkowych live streamingów na kanale Warsztatów Kultury na Facebooku podpowiadamy naszym widzom, co interesującego i wartościowego można obejrzeć na popularnych platformach streamingowych.

Prowadzenie: Agnieszka Wojciechowska, Rafał Chwała, Katarzyna Pudło, Emilia Kietlińska-Drozd i Ewa Orzeszko.

Kiedy: 8 kwietnia, godz. 15.30

Gdzie: Facebook Warsztatów Kultury


Okra – ogrodnicze wyzwanie!

Okra to mało znane w Polsce warzywo i roślina ozdobna. Owoce okry przypominają z wyglądu duże, grube strąki. Najpopularniejsza odmiana ma zielony kolor. Jest pyszna, ale trudno dostępna w naszych sklepach, więc warto o nią zawalczyć! Tym bardziej, że można uprawiać ją w Polsce. Zróbmy to razem! Wszyscy uczestnicy dostaną darmowe nasiona.

Kiedy: do 10 kwietnia prowadzimy zapisy chętnych na nasiona, dalszy harmonogram TUTAJ

Gdzie: filmy instruktażowe będą pojawiać się na fanpage Warsztatów Kultury

Zapisy: liczba uczestników jest ograniczona, obowiązują zapisy przez formularz online.


Uszyj pokrowiec na matę do jogi

Praktykujesz jogę? Martwisz się, że twoja mata się zniszczy? Uszyj razem z nami swój niepowtarzalny pokrowiec! W wygodnym pokrowcu zabierzesz swoją matę nawet na ćwiczenia na świeżym powietrzu.

Co będzie potrzebne? Do szycia potrzebujesz maszyny z podstawowym ściegiem, materiałów do przygotowania pokrowca oraz 60 minut wolnego czasu. Dokładną listę z wymiarami i ilościami materiałów prześlemy zapisanym uczestnikom.

Kiedy: 13 kwietnia, godz. 18.00 (czas trwania – do 1,5h)

Gdzie: warsztaty odbędą się za pośrednictwem platformy Zoom

Zapisy: zapraszamy osoby, które mają maszyny do szycia i podstawowe umiejętności ich obsługi, udział jest bezpłatny, decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy przez formularz online.