Na granatowym tle różowo-niebieskie logo Dźwiękowni, napis: "Dźwiękownia" oraz logotypy Warsztatów Kultury i UMCS

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu Dźwiękownia! Tym razem skupimy się na emitowaniu, odbieraniu dźwięku oraz jego obserwacji dzięki narzędziom takim jak aparat mowy i głos oraz mikrofon.

PROGRAM

Między ustami a brzegiem mikrofonu

Kiedy: 20 maja 2022, godz. 18.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, sala widowiskowa – II piętro oraz online na Fanpage Warsztatów Kultury

Wstęp wolny

Goście: Agnieszka Czyżewska-Jacquemet (reportażystka Polskiego Radia Lublin), Antoni Beksiak (muzyk, kurator, krytyk muzyczny)

Muzyk, kurator i krytyk muzyczny Antoni Beksiak opowie nam, w jaki sposób za pomocą ludzkiego aparatu mowy wydobywać z siebie nadzwyczajne dźwięki. O chwytaniu dźwięków oraz opisywaniu świata za ich pomocą opowie natomiast reportażystka Polskiego Radia Lublin, Agnieszka Czyżewska–Jacquement. Po krótkiej prezentacji czołowych dla własnej profesji zagadnień nasi goście wezmą udział w dyskusji, w której główną rolę będzie odgrywać dźwięk. Nieważne czy jesteście zapalonymi audiofilami, muzykami, audiologami, czy dźwiękowymi naukowcami – z tego spotkania na pewno wyniesiecie coś dla siebie.


Warsztaty reportażu dźwiękowego

Kiedy: sobota, 21 maja 2020, g. 10.00-17.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, Grodzka 5a – sala medialabowa (I piętro)
Dla kogo: młodzież 16+ i dorośli
Prowadząca: Agnieszka Czyżewska-Jacquemet
Zapisy: poprzez formularz online
(liczba miejsc ograniczona; organizator zastrzega sobie możliwość wyboru uczestników warsztatów na podstawie informacji przesłanych w formularzu zgłoszeniowym)

Warsztaty są bezpłatne

„Wszystko zostało już powiedziane, ale nie przeze mnie” – to hasło będzie przyświecać warsztatom reportażu dźwiękowego z Agnieszką Czyżewską-Jacquemet. Przyjrzymy się na nich samej sztuce opowiadania, jak i artystycznym środkom wyrazu, które budują przestrzeń audio. Warsztaty przeznaczone są dla osób w wieku 16+. Szczególnie zapraszamy licealistów zainteresowanych dziennikarstwem oraz studentów dziennikarstwa i kierunków związanych z mediami, a także osoby, które jako wolontariusze medialni chciałyby z nami współpracować w dłuższej perspektywie, poznawać tajniki dziennikarstwa radiowego i różnych form dźwiękowych na całorocznych warsztatach, tworzyć inspirujące reportaże dźwiękowe z różnego typu wydarzeń kulturalnych.