Magiczna Latarnia

Międzynarodowy klub filmowy skierowany do dzieci w wieku 6-12 lat, który pozwala uczestnikom odbyć magiczną podróż po historii światowej kinematografii oraz lepiej rozumieć dzisiejsze zjawiska audiowizualne.

 

Magiczna Latarnia to udana próba przeszczepienia na grunt polski programu edukacyjnego realizowanego od ponad 20 lat z wielkim sukcesem w Szwajcarii (jest tam już ponad 70 klubów) i 17 innych krajach świata. Lubelski klub prowadzony jest przez Warsztaty Kultury od 2014 roku i do dziś jest jedynym Klubem Magicznej Latarni w Polsce.

Podczas seansów Magicznej Latarni dzieci odkrywają wielkie emocje kina i dzielą się tymi wyjątkowymi chwilami ze swoimi równolatkami, wyrabiając w sobie zmysł krytyczny, szczególnie istotny w obecnym świecie, zdominowanym przez media audiowizualne. Czy to poprzez internet, telefony komórkowe, czy gry wideo informacje w coraz większym stopniu przekazywane są za pośrednictwem obrazów. Proces ten jest szczególnie widoczny wśród przedstawicieli młodego pokolenia, dla którego ten sposób komunikacji jest naturalnym narzędziem do poznawania świata. Dlatego głównym celem klubu jest zachęcenie młodego widza do odkrycia kina jako atrakcyjnej formy sztuki, a nacisk położony jest przede wszystkim na przekazanie emocji wiążących się z oglądaniem filmu na wielkim ekranie.
Każdy pokaz poprzedzony jest zabawnym i pouczającym przedstawieniem oraz lekturą komiksowej broszury, które dodatkowo wprowadzają dzieci w temat prezentowanego filmu.

GDZIE: sala widowiskowa Warsztatów Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, II piętro

KIEDY: seanse odbywają się raz w miesiącu (od lutego do grudnia) z przerwą wakacyjną

WSTĘP: Karta członkowska pozwala dołączyć do klubu wszystkim dziewczynkom i chłopcom w wieku od 6 do 12 lat. Zapisy prowadzone są zawsze w styczniu danego roku kalendarzowego. Nie ma możliwości dołączenia do programu w trakcie jego trwania.

Wstęp Magiczna Latarnia

Wydarzenie

Co u nas słychać ?

zobacz więcej

Kontakt

Chcesz poznać historię projektu

 

 
JUŻ WKRÓTCE UDOSTĘPNIMY ARCHIWUM