Zdjęcie przedstawia grzechotkę.
Orzeł RP oraz logo Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Ten listopadowy weekend będzie dla młodych muzykomanów szczególnie intensywny. W dniach 19-21 listopada odbędą się aż trzy warsztaty w ramach projektu Małe Inne Brzmienia. Co się będzie działo? Nagramy wspólnie piosenkę w prawdziwym studio nagraniowym, zbudujemy ceramiczne grzechotki i dowiemy się jak brzmią zaklinacze deszczu i co jest w ich wnętrzu.

Loop Lublin na jazzowo!

Jeśli chcesz się dowiedzieć, czym charakteryzuje się rytm synkopowy albo po prostu nudzisz się i chcesz poznać nowych ludzi – stwórz z nami piosenkę i nagraj ją w profesjonalnym studio nagraniowym!

Będzie jazzowo i rozrywkowo. Zapraszamy wszystkich śpiewających i grających w wieku od 7 do 15 lat do wspólnej muzycznej przygody pod okiem Michała Iwanka i instrumentalistów.

Kiedy:
19 listopada, godz. 16.00-19.00
20 listopada, godz. 10.00-14.00
21 listopada, godz. 11.00-15.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, sala medialabowa – I piętro oraz studio nagraniowe
Zapisy: warsztaty przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 15 lat, udział bezpłatny, zapisy za pośrednictwem formularza online, decyduje kolejność zgłoszeń

Prowadzenie: Michał Iwanek – pianista, aranżer, kompozytor, producent muzyczny. Absolwent kierunku Edukacja Artystyczna na UMCS w Lublinie (I stopień) oraz Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (II stopień). Studiował fortepian jazzowy u Wojciecha Niedzieli i Łukasza Ojdany. Prowadzi klasę fortepianu na Wydziale Instrumentalistyki i Wokalistyki Jazzowej w Szkole Muzycznej im. T. Szeligowskiego w Lublinie. Jest wykładowcą kierunku Jazz i Muzyka Estradowa UMCS w Lublinie.

Zdobimy ceramiczne grzechotki! – Muzyka Plastyka  

Grzechotki to wielka rodzina instrumentów muzycznych. Co mają w środku? Przekonacie się na spotkaniu. Zapraszamy do wspólnego tworzenia niezwykłych ceramicznych grzechotek.

Kiedy: 21 listopada, godz. 13.00-14.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7, pracownia warsztatowa – parter
Zapisy: warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku 3-6 lat z opiekunami, udział bezpłatny, zapisy za pośrednictwem formularza online, decyduje kolejność zgłoszeń
Prowadzenie: Joanna Kowalska-Wolszczak / Żywioły Ziemi

Zdobimy zaklinacze deszczu! – Muzyka Plastyka

Kije deszczowe (rainstick) jak sama nazwa wskazuje imitują odgłos spadającego deszczu. Jak to możliwe? Wszystko stanie się jasne podczas naszego rodzinnego warsztatu.  Zapraszamy do wspólnego tworzenia tych niezwykłych instrumentów.

Kiedy: 21 listopada 14.30-15.30
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7, pracownia warsztatowa – parter

Zapisy: warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku 3-6 lat z opiekunami, udział bezpłatny, zapisy za pośrednictwem formularza online, decyduje kolejność zgłoszeń

Prowadzenie: Joanna Kowalska-Wolszczak / Żywioły Ziemi

 

Warsztaty muzyczne z cyklu „Zagrajmy sobie!” realizowane są przez Fundację Kultura Enter. Projekt „Zagrajmy sobie!” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków miasta Lublin.