kolorowe tło, w lewym dolnym rogu logo Warsztatów Kultury, w prawym dolnym rogu napis #kulturaonline Miastoczułość: porozmawiajmy o mieście

Zapraszamy na cykl spotkań z wykładowcami Instytutu Badań Przestrzeni Publicznej (ASP w Warszawie). Zajmiemy się szeroko rozumianą tematyką miejską, ze szczególnym uwzględnieniem przestrzeni publicznej.

Projekt jest skierowany do wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoje naukowe kompetencje, poznać specyfikę działania w różnych obszarach miejskich aktywności.

Spotkania odbędą się w aplikacji ZOOM.

I spotkanie: Sensualne miasto

Kiedy: 23 listopada (poniedziałek), godz. 16.30

Prowadzenie: dr Monika Weychert

ZAPISY

dr Monika Weychert – adiunkt i kierowniczka katedry Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej SAN Warszawa (z tą uczelnią związana od 2015 roku). Od 2016 roku współpracuje również z Instytutem Badań Przestrzeni Publicznej ASP w Warszawie. W Toruniu prowadziła m.in. niezależną lotną galerię, była związana z warszawską Galerią Foksal i Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni – Oddziałem Muzeum Narodowego w Warszawie. Kuratorka kilkudziesięciu wystaw. Wieloletnia współpracownica TVP Kultura; autorka artykułów publikowanych w kilkunastu tytułach pism naukowych i krytycznych, a także katalogach wystaw, redaktorka książek, członkini AICA.

—–

II spotkanie: Nowe media a przestrzeń publiczna

Kiedy: 26 listopada (czwartek), godz. 10.00

Prowadzenie: dr hab. Piotr Welk

ZAPISY

Dr hab. Piotr Welk – studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom uzyskał w roku 1998 w pracowni prof. Waldemara Świerzego. Artysta grafik, nauczyciel akademicki na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie prowadzi pracownię Multimedialnej Kreacji Artystycznej. Tworzy grafiki komputerowe w technikach 2D i 3D, animacje komputerowe i efekty specjalne do filmów animowanych, jest autorem fotografii i instalacji multimedialnych. Piotr Welk jest ambasadorem Legalnej Kultury.

—–

III spotkanie: Estetyka + etyka środowiskowa

Kiedy: 2 grudnia (środa), godz. 16.30

Prowadzenie: dr hab. Mateusz Salwa

ZAPISY

Mateusz Salwa – dr hab., adiunkt w Zakładzie Estetyki Wydziału Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego; w ostatnich latach zajmuje się przede wszystkim estetyką krajobrazu i przyrody (w powiązaniu ze sztuką). Opublikował m.in. Estetyka ogrodu. Między sztuką a ekologią (2016), publikował także w takich pismach jak „Etyka”, „Prace Kulturoznawcze”, „Przegląd Humanistyczny”, „Przegląd Kulturoznawczy”, „Contemporary Aesthetics”, „Rivista di Estetica”.