Czarno-biała fotografia Wacława Zimpela z logiem Strefy Innych Brzmień. Po lewej stronie napis: Wacław Zimpel Solo, 23.04.2022, godz.19.00, wstęp wolny.

Polski klarnecista i kompozytor, z powodzeniem funkcjonujący zarówno na rodzimej, jak i światowej scenie improwizatorów. Od początku kariery towarzyszą mu pozytywne recenzje w polskich i zagranicznych mediach oraz prestiżowe wyróżnienia, w tym m.in. Paszport Polityki. W swoich poszukiwaniach nie boi się wyzwań i nieustannie stawia sobie nowe. Świadczą o tym jego liczne i różnorodne, międzynarodowe projekty sięgające m.in. do muzycznych tradycji Indii, Japonii czy Maroko. New York Times nazwał Zimpla „muzycznym kameleonem”. Poza udzielaniem się w różnych zespołach i korporacjach, stałym elementem działalności artysty są jego znakomite, solowe występy, łączące tradycje jazzu, awangardy, muzyki eksperymentalnej i elektronicznej.

Informacje praktyczne

Kiedy: 23 kwietnia, godz. 19.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie , ul. Grodzka 5a, sala widowiskowa, II piętro
Wstęp wolny

Koncert towarzyszy spotkaniu Dźwiękownia | Między uchem a dźwiękiem, które rozpocznie się o 17:00. Zapraszamy do udziału w obu wydarzeniach