Carnaval Sztukmistrzów startuje już jutro 28 lipca i potrwa do niedzieli 31 lipca! Gdzie dostaniecie papierowy program? Jak uczestniczyć w festiwalu wygodnie? Tego wszystkie dowiecie się poniżej. 

Carnavalowy savoir-vivre – wydarzenia pod chmurką

1. Usiądź – nie zasłaniaj.
2. Przepuszczaj niższych, dzieci, ludzi z trudnościami w poruszaniu się.
3. Przestrzegaj przestrzeni wyznaczonej przez artystę.
4. Reaguj żywo! Jeśli Ci się podobało doceń artystę (brawa, dobre słowo, pieniądze – dla większości artystów ulicznych kapelusz jest jedynym honorarium).
5. Baw się dobrze – pamiętaj, że jako widz jesteś materią i czasem aktorem przedstawienia. Śmiej się do woli z innych, ale naucz się również śmiać najgłośniej z samego siebie.
6. Stosuj się do poleceń artysty i osób obsługujących.

Carnavalowy savoir-vivre – wydarzenia w namiocie

1. Bilety kupuj za pośrednictwem sieci Going – w internecie, oraz na godzinę przed spektaklem w miejscu, w którym się odbywa, o ile będą jeszcze wolne miejsca.
2. Pamiętaj, że usadzanie zajmuje czas. Aby umilić oczekiwanie w kolejce poznaj osobę obok siebie.
3. Nie spóźniaj się na przedstawienie. Artyści na Ciebie nie poczekają.
4. Wiedz na co idziesz! Carnaval Sztukmistrzów oferuje różne przedstawienia, niektóre mogą być nieodpowiednie np. dla dzieci. Te zamknięte prezentują często nurt nowego cyrku, bywają trudne w odbiorze, eksperymentalne w formie, kontrowersyjne w treści.
5. Nie rób zdjęć, nie nagrywaj, nie używaj telefonu podczas przedstawień zamkniętych.

SPRAWDŹ PROGRAM

Punkt Informacyjny

Wszystkich zainteresowanych otrzymaniem papierowego programu festiwalu lub dodatkowych informacji zapraszamy do naszego punktu informacyjnego na Placu Litewskim, który będzie czynny w trakcie trwania festiwalu w następujących godzinach:
czwartek – niedziela: 12.00 – 21.00

Wolisz wersję eko? Pobierz program w wersji elektronicznej

PROGRAM PDF PO POLSKU
PROGRAM PDF PO ANGIELSKU
PROGRAM PDF PO UKRAIŃSKU

lub sprawdź wersję mobilną

PROGRAM PO POLSKU
PROGRAM PO ANGIELSKU
PROGRAM PO UKRAIŃSKU 

MAPA FESTIWALU

Czy udział w wydarzeniu jest bezpłatny?

W tym roku tylko 13 na prawie 80 spektakli Carnavalu Sztukmistrzów jest płatnych. Prawie cały festiwal odbywa się na ulicy, również za obejrzenie spacerujących po taśmach highlinerów nie są pobierane żadne opłaty.

Jeśli chcesz obejrzeć spektakle płatne, bilety kupisz za pośrednictwem sieci Going – w internecie, oraz na godzinę przed spektaklem w miejscu, w którym się odbywa, o ile będą jeszcze wolne miejsca. Szczególnie polecamy spektakle niedzielne:
2022-07-31 | 16:00 | Marta Mądry „Ex-Libris” (POL)
2022-07-31 | 18:00 | Piotr Sikora „Boy: Looking for friends” (POL)
2022-07-31 | 20:00 | Tomasz Piotrowski „Ciii…” (POL)

WSZYSTKIE BILETY

Klub Festiwalowy

Przez cały czas trwania wydarzenia zapraszamy do naszego Klubu Festiwalowego na Błoniach pod Zamkiem. Tam na wygodnych leżakach i paleciakach można pochillować, kupić gadżety festiwalu, zjeść coś dobrego w strefie food truck lub napić się piwa, które dostarczy Sponsor Festiwalu – Tenczynek. Wieczorem zapraszamy na afterparty do Baru Żongler.

CO SIĘ DZIEJE NA BŁONIACH

Co dla całej rodziny?

Carnaval Sztukmistrzów to festiwal dla każdego i zazwyczaj nie ma ograniczeń wiekowych. Warto jednak przed każdym spektaklem zajrzeć do naszego programu i upewnić się czy wydarzenie będzie odpowiednie dla dziecka. Przy każdym spektaklu mamy oznaczenie o sugerowanym minimalnym wieku odbiorcy. Małych adeptów sztuki cyrkowej zapraszamy też do VIVO! Lublin, gdzie odbędą się warsztaty i pokaz. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników Carnavalu Sztukmistrzów w Punkcie Informacyjnym festiwalu, poza programem i podpowiedzią gdzie warto się udać, będzie można też dostać specjalną opaskę na rękę dla dziecka. Na opasce jest miejsce na wpisanie numeru telefonu do rodziców. Opaska ułatwi odnalezienie opiekunów w sytuacji, kiedy maluch straci Was z oczu.

WYDARZENIA FAMILIJNE

Utrudnienia drogowe

Tak się złożyło, że w tym roku w terminie Carnavalu (dokładnie, w sobotę 30 lipca) w Lublinie odbędzie się także finał jednego z odcinków Tour de Pologne. Spowoduje to niezależne od nas utrudnienia w komunikacji, zarówno samochodowej, jak i transportem publicznym. Przed wyruszeniem na Carnaval koniecznie zapoznajcie się komunikatem Miasto Lublin o utrudnieniach oraz zmianami w kursowaniu autobusów ZTM.
Przypominamy, że w Lublinie można wypożyczyć rower w systemie Lubelski Rower Miejski. Najbliższa stacja jest pod Zamkiem Lubelskim. Ponadto na teren festiwalu będzie można wjechać rowerem i przypiąć go w wyznaczonych miejscach, gdzie bezpiecznie przeczeka wszystkie spektakle.

ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU

Gdzie i kiedy odbywa się Carnaval Sztukmistrzów?

Carnaval Sztukmistrzów
28-31 lipca 2022
Stare Miasto i Śródmieście w Lublinie
carnavallublin.eu