Grafika promocyjna. 25-28 czerwca wszystkie książki wschodni express taniej o 25% z kodem express

25 czerwca w bezcovidowej rzeczywistości rozpoczynalibyśmy festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art’n’Music Festival 2020, który w tym roku został przeniesiony na 3-6 września. Żeby nie tracić optymizmu proponujemy Wam inną atrakcję. Ponieważ podczas festiwalu odbywają się premiery kolejnych książek z serii Wschodni Express i spotkania z autorami, zapraszamy Was na książkową promocję. W dniach 25-28 czerwca z kodem: express publikacje będzie można kupić aż 25 proc. taniej!

Celem serii wydawniczej „Wschodni Express” jest prezentowanie polskim czytelnikom najnowszych tekstów literatur wschodnich sąsiadów, poruszających najbardziej aktualne dla tych społeczeństw problemy, niepozbawionych krytycznego dystansu i humoru w patrzeniu na Europę, siebie w Europie oraz Europę w sobie.

Do autorów Wschodniego Expressu należą najwybitniejsi twórcy Ukrainy, Białorusi czy Litwy, jak m.in. Jurij Andruchowycz, Andrij Bondar, Oleksandr Bojczenko, Andrij Lubka, Hałyna Kruk, Mykoła Riabczuk, Natalka Śniadanko, a Artem Czech za książkę „Punkt zerowy” w 2020 roku został nominowany do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki.

W palecie naszych książek są m.in. opowiadania Ołeha Sencowa, reżysera i prozaika, więzionego pięć lat w łagrach dzisiejszej Rosji. Szczycimy się współpracą m.in. z Bohdanem Zadurą, jednym z najwybitniejszych polskich tłumaczy prozy i poezji ukraińskiej.

Publikacje są dostępne w naszym sklepie online.

Serdecznie zapraszamy!

Regulamin