Tekst na grafice: "NOC KSIĘGARNI 22 października książki Wschodniego Expressu do 40% taniej".
 

Noc Księgarń z Warsztatami Kultury i Kulturą Enter zapowiada się intensywnie! Zapraszamy na spotkanie z Moniką Śliwińską, autorką nominowanej do Nagrody NIKE książki „Panny z Wesela”, na wernisaż ilustracji Artura Blusiewicza i wystawę portretów autorów i okładek „Wschodniego Expressu”. Podczas kiermaszu książki, w tym nagrodzoną Literacką Nagrodą Europy Środkowej ANGELUS – pozycję Kateryny Babkiny „Nikt tak nie tańczył, jak mój dziadek”, można będzie nabyć w promocyjnej cenie.

 

Kiermasz książek – Wschodni Express nawet 40% taniej!

W ramach Nocy Księgarń wydawnictwo Warsztatów Kultury przygotowało specjalną promocję na książki wydane nakładem Warsztatów Kultury. 22 października będziecie mogli nabyć książki z serii Wschodni Express (i nie tylko) w promocyjnej cenie, niższej nawet o 40%. Książki są dostępne online w naszym sklepie internetowym. Już teraz można sprawdzić i wybrać interesujące tytuły. Szczególnie polecamy pozycję „Nikt tak nie tańczył, jak mój dziadek” Kateryny Babkiny, która otrzymała nagrodę główną w finale Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus. Warto też zwrócić uwagę na tegoroczne nowości.

Dodatkowo wszystkich fanów literatury zapraszamy na Facebooka „Wschodniego Expressu” do udziału w konkursie. Aby wygrać książkę – laureatkę Kateryny Babkiny z podpisem autorki i tłumacza, należy dokończyć zdanie: „Nikt tak nie tańczył jak…”, pod postem konkursowym.

Gdzie: sklep internetowy Warsztatów Kultury
Kiedy: 22 października

Wystawa portretów autorów i okładek książkowych Wschodniego Expressu

Seria wydawnicza Warsztatów Kultury „Wschodni Express” to nie tylko wysokiej jakości literatura, ale także wyjątkowy projekt graficzny. Każda okładka to starannie zaprojektowana w duchu minimalizmu grafika, będąca esencjonalnym zobrazowaniem motywu przewodniego danej książki. W ten sposób łączymy walor intelektualny z estetycznym. Po co to robimy? Celem serii „Wschodni Express” jest prezentacja czytelnikom polskim najnowszych tekstów literatur wschodnich sąsiadów Polski, poruszających najbardziej aktualne dla tych społeczeństw problemy, niepozbawionych krytycznego dystansu i humoru w patrzeniu na Europę, siebie w Europie oraz Europę w sobie.

Projekt okładek: Ewelina Kruszewska

Przygotowanie graficzne zdjęć: Ilona Wałęcak

Wydawca książek: Warsztaty Kultury

Kiedy: piątek, 22 października, godz. 10.00–20.00.

Gdzie: Warsztaty Kultury, Lublin, ul. Grodzka 5a, parter

Wernisaż „Zakryte” – cykl ilustracji Artura Blusiewicza do Kultury Enter

Artur Blusiewicz wykonał cykl ilustracji specjalnie do magazynu Kultura Enter. Najnowsze prace artysty dotykają problemu zakrytej przed nami, a jednocześnie od wieków bliskiej obecności odmiennej kultury. Główna część wystawy dotyczy tradycji żydowskiej, śladów po lubelskich Żydach oraz skomplikowanych relacji wewnątrzspołecznych. Nie zabraknie nawiązania do aktualnych wydarzeń na wschodniej granicy, a także perspektywy wyobrażonego krajobrazu bałtyckiego. To co sąsiedzkie jest zobrazowane w sposób niestandardowy i niekoniecznie oczywisty; nawet w momencie literackich inspiracji tj. „Ksiąg Jakubowych” Olgi Tokarczuk.

Gdzie: Między Słowami, Lublin, ul. Rybna 4
Kiedy: 22 października, godz. 17.30

Spotkanie autorskie z Moniką Śliwińską, nominowaną w tym roku do literackiej nagrody NIKE za książkę „Panny z Wesela”

Pisarka, dziennikarka, redaktorka strony o życiu i twórczości Tadeusza Boya-Żeleńskiego. Autorka książek związanych z Młodą Polską: „Muzy Młodej Polski. Życie i świat Marii, Zofii i Elizy Pareńskich” uhonorowanej Nagrodą Klio, „Wyspiański. Dopóki starczy życia” oraz „Panny z „Wesela” Siostry Mikołajczykówny i ich świat”, nominowanej do tegorocznej nagrody Nike.

Gdzie: Między Słowami, Lublin, ul. Rybna 4
Kiedy: 22 października, godz. 19.30

 

Wydarzenia są częścią festiwalu Noc Księgarń 2021 organizowanego przez dystrybutora książek OSDW Azymut. Więcej na www.nocksiegarn.pl