widzowie patrzą na scenę, na której trzy osoby skaczą przez skakanki. Zdjęcie uchwyciło je podczas wyskoku w górę, widoczne są jedynie fragmenty sylwetek, głowy artystów znajdują się poza kadrem

Drodzy performerzy i cyrkowcy! Myślicie o stworzeniu nowego przedstawienia lub macie już wymyślony, ale nigdy niezrealizowany spektakl? Ten konkurs może być właśnie dla Was!

Zgłoście swoje widowisko, zdobądźcie nawet 15 000 zł na jego realizację oraz możliwość zaprezentowania go nie tylko na Carnavale Sztukmistrzów ale też na dwóch partnerskich festiwalach ulicznych: OFCA i FETA.

Czego szukamy?

Poszukujemy oryginalnych i świeżych pomysłów na spektakl cyrkowy bądź spektakl nawiązujący do cyrku poprzez estetykę, tematykę, dyscypliny cyrkowe itp. Czekamy na propozycje przedstawień zabawnych, ale i poruszających, zaskakujących w formie i treści, które zaintrygują niełatwą i bardzo zróżnicowaną widownię, bo z taką spotkacie się na festiwalach ulicznych.

Konkurs dotyczy wyłącznie propozycji plenerowych! Zależy nam na tym, żeby spektakl, który powstanie w jego ramach, był często grany i prezentowany na wydarzeniach i w miejscach o różnym charakterze. Dlatego musi być adaptowalny do wielu przestrzeni, mieć przemyślany i nieskomplikowany rider a jego realizacja powinna opierać się na prostych rozwiązaniach logistycznych.

Kto może się zgłosić?

Artyści i grupy z szerokiego środowiska sztuk performatywnych: cyrku, tańca, teatru itp. Tak doświadczeni, jak dopiero rozpoczynający swoją karierę, z Polski, bądź rezydujący w Polsce.

 

 

Dlaczego warto?

Wysyłając zgłoszenie dajesz sobie szansę na zrealizowanie swojego wymarzonego pomysłu, który może zapewnić Ci udany debiut lub ugruntować twoją pozycję artystyczną. Dostajesz możliwość zaprezentowania się przed szeroką publicznością Carnavalu Sztukmistrzów. Gwarantujemy również prezentacje zwycięskiego spektaklu/spektakli na dwóch partnerujących konkursowi festiwalach: OFCA w Oleśnicy i FETA w Gdańsku.

Nagrodą w konkursie jest łączna kwota 15 000 zł netto przeznaczona na realizację spektaklu plenerowego. Jury może przyznać od 1 do 3 nagród.

Jak wziąć udział w konkursie?

*Termin zgłoszeń: 10 kwietnia 2020

*Ogłoszenie wyników konkursu: 22 kwietnia

*Zgłoszenia do konkursu przyjmujemy WYŁĄCZNIE przez

FORMULARZ ONLINE.

REGULAMIN KONKURSU

Partnerzy konkursu:

Gdański Archipelag Kultury
Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA w Gdańsku
Oleśnicki Festiwal Cyrkowo Artystyczny OFCA w Oleśnicy

Pytania i informacje o konkursie: info@sztukmistrze.eu

Logo GAK Plama, GAK, OFCA.