Grafika z robotem na różowym tle.

Wystawa, spektakl, warsztaty – wszystko z okazji obchodów Roku Lema – dla upamiętnienia setnej rocznicy urodzin pisarza, którego powieści przetłumaczono na ponad 40 języków i wydano w łącznym nakładzie ponad 30 milionów egzemplarzy. Zapraszamy wszystkich młodych fanów kosmicznych opowieści do Warsztatów Kultury.

Wystawa „LEM”

Zapraszamy na wystawę prac współczesnych artystów, którzy plastycznie zinterpretowali dziesięć książek Stanisława Lema. Drugą część ekspozycji stanowią wybrane kultowe grafiki Daniela Mroza, który przez lata współpracował z pisarzem, tworząc charakterystyczny czarno-biały kanon lemowskich postaci. Dodatkowo grafiki opatrzone są kodami QR z linkami do audiobooków z wybranymi fragmentami powieści Lema.

Kiedy: 15 listopada – 9 grudnia 2021, poniedziałek-piątek, godz. 9.00-17.00

Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzkiej 7, patio

Wstęp wolny

Wystawa udostępniona dzięki Organizatorowi – Narodowemu Centrum Kultury.


Lecimy w kosmos! | „Jak będę duża, zostanę… GRAFICZKĄ” | warsztaty

Dziewczyny! Lecimy w kosmos z książkami Stanisława Lema! Podczas zajęć sprawdzimy, jak wygląda życie na stacji kosmicznej i na co musimy być przygotowane wybierając się na Księżyc. Dowiemy się też, jak wyglądają mieszkańcy innych planet i co myślą o Ziemi i Ziemianach.

Kiedy: 27 listopada 2021, godz. 11.00

Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7, sala wystawowa, II piętro

Zapisy: warsztaty dla Dziewczyn od 10 lat i ich Mam/Babć/Opiekunek, udział w warsztatach jest bezpłatny, obowiązują zapisy przez formularz online


Roboty Lema ǀ Warsztaty dla dzieci

Zapraszamy na kosmiczne warsztaty dla dzieci! Znani w całej galaktyce konstruktorzy Trurl i Klapaucjusz wyruszyli w stronę odległych gwiazdozbiorów, ale w pracowni zostawili bałagan. Dokończ za nich pracę i zbuduj maszyny myślące. Zadanie nie będzie łatwe. Konstruktorzy odlecieli w pośpiechu i nie zdążyli przekazać ci żadnych wskazówek, a tylko skrzynie pełne części i kilka puszek kolorowej farby.

Kiedy: 28 listopada 2021, godz. 11.00

Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7 – sala wystawowa, drugie piętro

Dla kogo: dzieci 6-12 wraz z dorosłymi opiekunami

Zapisy: udział w warsztatach jest bezpłatny, obowiązują zapisy przez formularz online


PIĘKNY JEST ROBOT. Opowieści z krainy kwantów | Spektakl z cyklu Spotkania Opowiadaczy Słowodaję

Posłuchajcie opowieści ilustrowanych muzyką elektroniczną: o nieprawdopodobnym smoku, nieobliczalnej maszynie i najpiękniejszym robocie, który okaże się… Piękne są oczy rżnięte w gwiazdy, piękne antenki zakręcone, piękne są lica metaliczne, układy zero-jedynkowe. Spektakl „Piękny jest robot! Opowieści z krainy kwantów” zobaczymy w ramach projektu Spotkania Opowiadaczy Słowodaję.

Kiedy: 4 grudnia, godz. 16.00-17.00

Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, sala widowiskowa, II piętro

Dla kogo: dzieci w wieku 6+ i ich opiekunów

Wstęp wolny: udział bezpłatny, ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność przyjścia, podczas spektaklu należy mieć zakryte usta i nos maseczką.