Na zdjęciu Roman Krawczenko z zabytkowym aparatem fotograficznym

Odbitki stykowe – fotografia z duchem

Niepowtarzalna okazja do wzięcia udziału w profesjonalnej sesji fotograficznej. Wspólnie wykonamy portrety w jednej z najstarszych technik – talbotypii, które będą wyjątkową pamiątką. Poznamy podstawowe zasady obsługi sprzętu, kompozycji i stylizacji. Udział w warsztatach mogą wziąć osoby pełnoletnie.

Kiedy: 11 lipca 2020 – sobota, godz.: 11:00-14:00

Gdzie: Patio Warsztatów Kultury, ul. Grodzka 7

Zapisy: https://forms.gle/GEuV22uSSXvDc3Kf9
REGULAMIN

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy.

Talbotypia – papier solny

Technika talbotypii jest pozornie prosta, wymaga jednak dużych umiejętności aby osiągnąć optymalne rezultaty. Często uważana za mało trwałą, co jest kompletnie niesłuszne, ponieważ dobrze wykonana w tej technice odbitka nie ustępuje trwałością odbitkom przygotowanym według procesów srebrowych.

Kiedy: 18 lipca 2020 – sobota, godz.: 11:00-14:00

Gdzie: Patio Warsztatów Kultury, ul. Grodzka 7

Zapisy: https://forms.gle/DnyGAowbJefgqL36A
REGULAMIN

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy.

Spacer „Lublin Edwarda Hartwiga jako kopalnia tematów fotograficznych

Lublin, Stare Miasto, dzielnica żydowska, to była kopalnia fotografii […]. Podzamcze, mówiąc językiem człowieka wrażliwego, było genialne do malowania, do fotografowania, […] ten strój, te ubiory; zarośnięte i brodate twarze, bardzo ubogie chałupy na Podzamczu. Właściwie wszystko zaczynało się od Bramy Grodzkiej. Mieszkali tam szewcy, krawcy; mieli jakiś kąt do spania, dosłownie kąt, a właściwie pracowali na wolnym powietrzu. […] Jednocześnie była piękna architektura, był ciekawy sztafaż, ruch na ulicach, handel w sklepikach i na ulicach. Sprzedawano makagigi zrobione z maku, jabłka marynowane, które wystawiane były w dużych beczkach, kapustę kiszoną i różne specjalności, które tylko u Żydów można było kupić, oczywiście śledzie itp. Wszystko to było wystawione przed wejściem do domu, na ulicy.

Edward Hartwig, Tematy fotograficzne, źródło teatrnn.pl

Kiedy: 25 lipca 2020 – sobota, godz.: 11:00-14:00

Gdzie: start- Zaułek Hartwigów, Kowalska 3

Zapisy: Udział w spacerze jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy przez formularz online: https://forms.gle/1Xvaw9WR23YBwQp9A