Zdjęcie przedstawia dwoje ludzi w lesie. Na środku napis Miasto Movie.

Koniec roku w Miasto movie postaramy się spędzić poza miastem i zaprosić widzów w filmową podróż do świata natury. W trzydziestej już odsłonie naszego kinowego cyklu opuścimy na moment wielkie metropolie i zaprezentujemy filmy, których akcja rozgrywa się z dala od cywilizacyjnego zgiełku. Szczyty wysokich gór, morza i oceany, leśne ostępy czy pustynne bezdroża – każdy z tych niezwykłych krajobrazów inspiruje również filmowców. Postaramy się, żeby w programie nie zabrakło zarówno kina fabularnego, jak i dokumentalnego. Zaprezentujemy kameralne filmowe portrety przyrody oraz widowiskowe produkcje z katalogu kina gatunkowego, gdzie żywioły natury bywają tłem, a czasem jednym z głównych bohaterów filmu.

Program na listopad:

3 listopada 2021, godz. 19.00 – „Zatrzyj ślady”, reż. Debra Granik, czas 108’, 2018 r.

10 listopada 2021, godz. 19.00 – „Nomadland”, reż. Chloe Zhao, czas 107’, 2020 r.

17 listopada 2021, godz. 19.00 – „Spotkania na krańcach świata”, reż. Werner Herzog, czas 99’, 2007 r.

24 listopada 2021, godz. 19.00 – „Dzika droga”, reż. Jean-Marc Vallee, czas 115‘, 2014 r.

O CYKLU MIASTO MOVIE:
Dajemy głos miastu. Zapraszamy na cykl pokazów filmowych gdzie miasto jest tłem, ale i bohaterem, przestrzenią do życia i scenerią filmowych historii, cichym świadkiem kameralnych opowieści oraz aktywnym uczestnikiem kinowego zgiełku. Miejscem gdzie bezustannie przenikają się ludzkie problemy i dramaty, ale też wielkie nadzieje, marzenia i triumfy.

Miasto mówi u nas w wielu językach – obrazu, dźwięku, opowiadanej historii… językiem Terry’ego Gilliama, Federico Felliniego, Jima Jarmuscha czy Wong Kar Waia. Ma też bardzo wiele twarzy, bywa piękne, groźne, radosne, melancholijne, ale zawsze ciekawe i mające swoją opowieść. Pokazy filmowe ułożone zostały w cykle tematyczne prezentujące różnorodne obszary związane z funkcjonowaniem miast oraz życiem ich mieszkańców. Seansom towarzyszą prelekcje oraz spotkania dyskusyjne.

Przygotowanie cyklu: Agnieszka Wojciechowska, Rafał Chwała, Ewa Orzeszko