Mężczyzna z plecakiem na plecach wspina się po skałach. Na środku logo pokazów filmowych Miasta Movie.

Początek roku w Miasto Movie spędzamy poza miastem, zapraszając widzów w filmową podróż do świata natury.

Opis wydarzenia:

W trzydziestej już odsłonie naszego kinowego cyklu opuszczamy wielkie metropolie i prezentujemy filmy, których akcja rozgrywa się z dala od cywilizacyjnego zgiełku. Szczyty wysokich gór, morza i oceany, leśne ostępy czy pustynne bezdroża – każdy z tych niezwykłych krajobrazów inspiruje również filmowców. Zaprezentujemy kameralne filmowe portrety przyrody oraz widowiskowe produkcje z katalogu kina gatunkowego, gdzie żywioły natury bywają tłem, a czasem wręcz jednym z głównych bohaterów filmu.

Program na luty 2022:

2 lutego 2022, godz.1900 |„Dżungla”, reż. Greg McLean, czas 115’, 2017 r.

Film jest ekranizacją książki znanego podróżnika, Yossiego Ghinsberga, opartej przede wszystkim na jego wspomnieniach z wyprawy do serca amazońskiej dżungli.

9 lutego 2022, godz.19.00 | „W samym sercu morza”, reż. Ron Howard, czas 121’, 2015 r.

Hollywoodzki wyjadacz Ron Howard, reżyser takich klasyków jak „Willow”, „Apollo 13” czy „Piękny umysł”, bierze na warsztat powieść Nathaniela Philbricka o zmaganiach załogi XIX-wiecznego statku Essex.

16 lutego 2022 godz.19.00 |„Priscilla, królowa pustyni”, reż. Stephan Elliott, czas 104’, 1994 r.

Australijski klasyk z lat 90-tych, nagrodzony m.in. Oscarem za najlepsze kostiumy.

23 lutego 2022 godz.19.00 | „Siekierezada”,reż. Witold Leszczyński, czas 78’, 1985 r.

Perła w filmografii Witolda Leszczyńskiego, jednego z mistrzów naszego kina autorskiego, reżysera m.in. takich obrazów jak „Żywot Mateusza” czy „Konopielka”. Film oparty na prozie Edwarda Stachury, będącego też współautorem scenariusza.

Informacje dotyczące bezpieczeństwa w związku z pandemią Covid-19

Drodzy uczestnicy, zapewne słyszeliście o aktualnych zmianach w przepisach dotyczących organizacji wydarzeń kulturalnych podczas pandemii COVID-19 i chcielibyście wiedzieć jak to wpłynie na Wasz udział w naszych koncertach/pokazach filmowych czy spotkaniach.

Zapraszamy absolutnie WSZYSTKICH do udziału w naszym wydarzeniu w bezpieczny i zgodny z przepisami sposób:

1. Pamiętajcie o zabraniu ze sobą maseczki, której noszenie będzie wymagane na terenie Warsztatów Kultury;

2. Jeśli posiadasz Unijny Certyfikat COVID tj. jeden z następujących dokumentów umożliwiających niewliczanie Cię w ustanowione limity widzów tj.:

– certyfikat szczepienia,

– certyfikat o negatywnym wyniku testu,

– certyfikat ozdrowienia,

weź go ze sobą i pokaż obsłudze przy wejściu do sali. Osoby z takim zaświadczeniem wchodzą bez limitu związanego z bezpieczeństwem covidowym;

3. Udział w wydarzeniu mogą wziąć także osoby, które nie posiadają żadnego z powyższych certyfikatów, natomiast może zdarzyć się sytuacja, kiedy osiągniemy limit i dlatego warto przyjść wcześniej. Nowe przepisy pozwalają nam wpuścić do siedziby określoną liczbę osób, które zaświadczenia o szczepieniu nie posiadają;

4. Jeśli masz objawy przeziębienia, zostań w domu.

Prosimy o wyrozumiałość i zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby nowe obostrzenia nie wpłynęły negatywnie na odbiór kultury 🙂

Podstawa prawna: ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 14 grudnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.