Rynek Starego Miasta w Lublinie. Akrobatki na szarfach

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają wszystkich kochających miasto, do udziału w cyklu warsztatowym Miastoczułość. W ramach otwartych spotkań, warsztatów, spacerów i wykładów będziemy podejmować tematykę miejską, ze szczególnym uwzględnieniem przestrzeni publicznej. Cykl wydarzeń będzie dotyczył przestrzeni miasta w sensie dosłownym, ale również miejskich przestrzeni mentalnych i symbolicznych, a celem jest analiza, wymiana doświadczeń, szczególnie dobrych praktyk, konstruktywna krytyka i działalność badawcza.

Program na marzec:

Miastoczułość: Dziecko w Mieście

Kiedy: 3 marca 2020, godz. 18.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a – sala widowiskowa, II piętro
Wstęp wolny

Dlaczego dzieci znikły z przestrzeni publicznych, podwórek, skwerów, placów? Dlaczego nie widujemy ich w autobusach, na ulicach i chodnikach? Jakie są główne wzywania stojące przed dziećmi żyjącymi w dzisiejszych miastach?

Porozmawiamy o pomysłach i konkretnych rozwiązaniach zaproponowanych przez różne miasta na świecie w wewnętrznych politykach, programach i projektach mających przywrócić miasta dzieciom. Oczywiście możecie przyjść z dziećmi ;)

Prowadzenie: Rafał Sadownik

Miastoczułość: czym jest zabytek?

Kiedy: 31 marca 2020, godz. 18.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, sala widowiskowa – II piętro
Wstęp wolny

Czy zabytek to tylko okazała budowla z dawnych czasów? Czy zabytek można usłyszeć?

Zapraszamy na spotkanie, podczas którego będziemy wspólnie zastanawiać się czym w ogóle jest zabytek, po co nam zabytki i co właściwie z nimi począć? Spróbujemy stworzyć definicję zabytku, która będzie pojemna znaczeniowo i jednocześnie zrozumiała dla każdego, niezależnie od wieku i specjalistycznych kompetencji.

Prowadzenie: Hubert Mącik – Dyrektor Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków Urzędu Miasta Lublin