Dwie fantastyczne książki, dwa fantastyczne warsztaty i spotkania już w ten weekend! Jeśli wciąż nie macie planów na sobotę i niedzielę, wpadnijcie do nas na te rodzinne wydarzenia. Uwaga! Udział w nich jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy. To ostatnia szansa, aby dołączyć.

26 marca, godz. 12.00 | Nolens volens czyli Chcąc nie chcąc | dzieci w wieku 10-13 lat wraz z dorosłymi opiekunami

W sobotę 26 marca zapraszamy na spotkanie z Zuzanną Kisielewską autorką książki „Nolens volens czyli Chcąc nie chcąc” oraz na warsztaty plastyczne z Agatą Dudek i Małgorzatą Nowak, które tę książkę zilustrowały. Podczas spotkania zobaczymy, że łacina pojawia się wszędzie. W nazwach organów międzynarodowych instytucji, w świecie sportu, na banknotach, fasadach budynków i w codziennych rozmowach. Przekonamy się też, że łacina żyje HIC ET NUNC, czyli tu i teraz.

„Nolens volens czyli Chcąc nie chcąc. Prawie 100 sentencji łacińskich i kilka greckich” to autorski, pełen dowcipu wybór łacińskich (i greckich) sentencji, to przede wszystkim hołd złożony łacinie i starożytnym, a zwłaszcza ich umiejętności ujmowania w paru słowach nawet najbardziej złożonych zjawisk i tajników ludzkiej natury. Podczas spotkania dowiemy się m.in.:

Dlaczego Archimedes był oddany nauce na zabój? Którego rzymskiego wodza cytuje szwedzki zespół The Hives? Co mówi jednodolarowy banknot o powstaniu Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej?

Informacje praktyczne:

Kiedy: 26 marca 2022 (sobota), godz. 12.00-13.30

Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5asala widowiskowa, II piętro

Dla kogo: dla dzieci w wieku 10-13 lat i ich Rodziców/Dziadków/Opiekunów

Zapisy: udział w spotkaniu jest bezpłatny, obowiązują zapisy przez formularz online.

27 marca, godz. 12.00 | Wszyscy świętują | dzieci w wieku 6-10 lat wraz z dorosłymi opiekunami

W niedzielę 27 marca zapraszamy na warsztaty plastyczne z ilustratorkami Agatą Dudek i Małgorzatą Nowak, w nawiązaniu do książki autorstwa Joanny Rzyskiej „Wszyscy świętują”.

Codziennie w jakimś miejscu na Ziemi dzieje się coś wyjątkowego: ludzie zakładają barwne stroje, gromadzą się, siadają razem do stołu, czasami tańczą. Domy są przygotowywane do świąt: sprzątane i ozdabiane. W takich miejscach bez wątpienia warto zatrzymać się choćby na jedną noc, jeśli nie na dłużej.

„Wszyscy świętują” – wszędzie, bez wyjątku. Czasem podobnie do nas, czasem zupełnie inaczej. Pełna ciekawostek i bogato ilustrowanych rozkładówek książka pozwoli wam odbyć wędrówkę dookoła świata tropem najciekawszych i najbardziej oryginalnych festiwali i tradycji świątecznych, poznać ich historię, związane z nimi zwyczaje i wierzenia.

Spakujcie więc do walizki ciekawość, otwarty umysł i życzliwość – i wybierzcie się w całoroczną podróż dookoła świata, by świętować z innymi ludźmi to, co dla nich ważne.

Informacje praktyczne:

Kiedy: 27 marca 2022 (sobota), godz. 12.00-13.30

Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, sala widowiskowa – II piętro

Dla kogo: dla dzieci w wieku 6-10 lat i ich Rodziców/Dziadków/Opiekunów

Zapisy: udział w spotkaniu jest bezpłatny, obowiązują zapisy przez formularz online

Podczas spotkań możliwy będzie zakup książek w promocyjnej cenie oraz otrzymanie autografów od ilustratorek.

Spotkania odbywają się w ramach tegorocznej odsłony projektu Patterns of Europe / Wzory Europy.