Zdjecie stosu kwadratowych ulotek, ułożonych równiutko jedna na drugiej. Prawie całe zdjęcie przedstawia ulotkę leżącą na samym wierzchu stosu z kolorowym napisem: "Kultura w dzielnicach" na białym tle. W prawym górnym rogu logotyp Miasta Lublin.
For privacy reasons YouTube needs your permission to be loaded. For more details, please see our Polityka prywatności.
I Accept

Z ogromną radością prezentujemy Państwu wydaną przez Wydział Kultury Urzędu Miasta Lublin publikację pt. Kultura w dzielnicach. Projekty realizowane w Lublinie w ramach programu „Dzielnice Kultury. Jest ona podsumowaniem siedmiu edycji programu „Dzielnice Kultury”, który był realizowany także przez nas. To także symboliczne wyróżnienie i forma podziękowania dla wszystkich osób, instytucji i organizacji zaangażowanych w realizację programu.

Publikacja w wersji drukowanej będzie dostępna m.in. we wszystkich filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie.

Pierwsza, pilotażowa edycja „Dzielnic Kultury” odbyła się w 2013 roku. W ciągu siedmiu edycji programu zostało zrealizowanych ponad tysiąc projektów.

Program polegał głównie na organizacji warsztatów umiejętności artystycznych, w ramach których mieszkańcy różnych dzielnic Lublina mieli okazję spróbować własnych sił z teatrem, muzyką, plastyką czy tańcem.

Było to skuteczne uzupełnienie propozycji infrastruktury kulturalnej znajdującej się w centrum Lublina.

Łączna liczba projektów zrealizowanych w latach 2013-2019: 1087
Łączna kwota dofinansowania Programu w latach 2013-2019: 9 105 000 zł

Program koordynowany był przez Wydział Kultury Urzędu Miasta Lublin. Jego realizacją zajmowały się trzy miejskie instytucje kultury – operatorzy programu: Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice”, Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” i Warsztaty Kultury w Lublinie.