Okładki audiobooków "Emil ze Smalandii" i "Pippi Pończoszanka". Na okładce jest Edyta Jungowska.

W tym roku mija 60 lat od wydania pierwszej książki o przygodach Emila ze Smalandii – chłopca, który psoci i wpada w tarapaty jak nikt inny! W związku z tym, zapraszamy na spotkania, które zabiorą  nas w zaczarowany świat książek Astrid Lindgren. 

Program

„Psot się nie wymyśla, one robią się same” | Rodzinne spotkanie z Edytą Jungowską

Zapraszamy dzieci na spotkanie z Edytą Jungowską, która zabierze nas w zaczarowany świat książek Astrid Lindgren. Spotkamy się nie tylko z Emilem czy Lottą z ulicy Awanturników, lecz także z rudowłosą Pippi. W 2010 roku z inicjatywy Edyty Jungowskiej powstało Wydawnictwo Jung-Off-Ska. Aktorka zafascynowana twórczością Astrid Lindgren, postanowiła wydać najważniejsze dzieła szwedzkiej pisarki w formie książek do słuchania. I tak powstały serie audiobooków z przygodami Pippi, Dzieci z Bullerbyn, Karlssona z Dachu, Braci Lwie Serce, Emila ze Smalandii i innych. Podczas spotkania będzie można kupić wybrane tytuły w atrakcyjnych cenach.

Kiedy: 12 listopada 2023 r. (niedziela), godz. 12.30–14.30
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, sala widowiskowa – II piętro
Dla kogo: dla dzieci 4–12 lat z opiekunami
Zapisy: przez formularz online, udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.


Z wizytą w drewutni Emila – rzeźbimy w korze | Elementarz tradycji

Każda z  przygód Emila kończy się dla niego podobnie. Za karę trafia do drewutni, w zaciszu której ma przemyśleć swoje postępowanie. Emil wykorzystuje ten czas zgoła inaczej. Tworzy kolejne drewniane figurki, którymi stopniowo wypełnia caaałe pomieszczenie!

W czasie kolejnych warsztatów Elementarza tradycji będziemy mieli okazję poczuć się jak Emil i stworzyć własną rzeźbę. Pomoże nam w tym Krzysztof Zawacki, rzeźbiarz z Wichrowic, który pokaże, jak za pomocą prostych narzędzi wystrugać w korze niewielką figurkę zwierzątka lub ludzika.

Kiedy: 12 listopada 2023 r., godz. 15.00–16.30
Gdzie:
 Warsztaty Kultury w Lublinie, Grodzka 7, sala warsztatowa – parter
Dla kogo: zapraszamy dzieci w wieku 10–15 lat wraz z opiekunami. Ze względu na specyfikę zajęć jedna osoba może uczestniczyć tylko z jednym dzieckiem)
Zapisy: 
przez  formularz online, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń
Cena: 10 zł za udział pary (dziecko + opiekun)
przeczytaj regulamin