Śpiewający mężczyzna w śmiesznym kasku na głowie

Spotkania Opowiadaczy Słowodaję ponownie zapraszają do wspólnego spędzania czasu, snucia opowieści i słuchania historii, które będą nas wzruszać, bawić czy pomagać zrozumieć otaczający nas świat i towarzyszące nam emocje.

„Słowodaję” swoim początkiem sięga 2008 roku, kiedy to po raz pierwszy zostały zrealizowane jako kilkudniowy festiwal. Kolejne lata to przede wszystkim spotkania cykliczne i warsztaty. Przez ten czas mieliśmy okazję wysłuchać wielu historii opowiadaczy z Polski i z zagranicy.

Nadszedł czas na powrót, a więc zapraszamy!

W grudniu opowieści skupią się na motywach znanych nam z książek Stanisława Lema.

PIĘKNY JEST ROBOT. Opowieści z krainy kwantów

Fantastyczne opowieści czerpiące z poetyki „Bajek robotów” Stanisława Lema, inspirowane odkryciami współczesnej nauki. Prawa ze świata kwantów, możliwość istnienia cząsteczki w dwóch miejscach naraz (jeśli nikt na nią nie patrzy) albo fakt, że to, co jest bardzo mało prawdopodobne wydarzy się, jeśli będzie miało odpowiednio dużo czasu, to świetne motywy do opowiadania fantastycznych historii!

Posłuchajcie opowieści ilustrowanych muzyką elektroniczną: o nieprawdopodobnym smoku, nieobliczalnej maszynie i najpiękniejszym robocie, który okaże się…

Piękne są oczy rżnięte w gwiazdy, piękne antenki zakręcone, piękne są lica metaliczne, układy zero-jedynkowe. Piękny jest robot!

Wystąpią: Jarek Kaczmarek – opowiadanie i muzyka, Bartłomiej Ścibior – muzyka elektroniczna.

Kiedy: 4 grudnia, godz. 16.00-17.00

Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, sala widowiskowa, II piętro

Dla kogo: dzieci w wieku 6+ i ich opiekunów

Wstęp wolny: ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność przyjścia, podczas spektaklu należy mieć zakryte usta i nos maseczką. Osoby z objawami przeziębienia prosimy o pozostanie w domu.

W 2021 roku obchodzimy setną rocznicę urodzin Stanisława Lema, w grudniu Warsztaty Kultury zapraszają na spotkanie z jego twórczością. Oprócz spektaklu będzie można wziąć udział w warsztatach plastycznych „Lecimy w kosmos!” oraz obejrzeć wystawę pt. „LEM”.

Fot. Agnieszka Cytacka