Zdjęcie ponika kobiety-anioła. Ma nagie piersi, od których zaczyna się jej suknia. Znajduje się na tle okna i ściany budynku. Na całym zdjęciu są elementy logotypu Warsztatów Kultury.

W marcu zapraszamy na dwa spotkania, podczas których porozmawiamy o pomnikach oraz prawach człowieka w dobie kryzysu migracyjnego.

Program

10 marca, godz. 17.00 | Miastoczułość: Krótka historia pomników

Zapraszamy na wykład o pomnikach. O tych monumentalnych, które są manifestacją władzy pozornie najtrwalszej, choć wciąż podatnej na podmuchy dziejowej zawieruchy oraz o pomnikach-ikonach – oryginalnych i symbolicznych dziełach wielkich artystów-rzeźbiarzy z różnych epok.

Kiedy: 10 marca 2022, godz. 17.00

Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, sala widowiskowa – II piętro.

Dla kogo: młodzież (15+) i dorośli

Zapisy: Udział bezpłatny. Zapisy przez formularz online


17 marca, godz. 17.00 | WOLNOŚĆ! Kryzys migracyjny a prawa człowieka Spotkanie z Anną Dąbrowską i Piotrem Skrzypczakiem

Zapraszamy na spotkanie i rozmowę z Anną Dąbrowską i Piotrem Skrzypczakiem, którzy od 2004 roku współtworzą lubelskie Stowarzyszenie Homo-Faber działające na rzecz praw człowieka, wspierające cudzoziemców, migrantów i uchodźców w Lublinie.

Homo Faber to organizacja między innymi aktywnie działająca w ostatnich miesiącach 2021 roku na granicy polsko-białoruskiej w ramach inicjatywy Grupa Granica, a obecnie organizująca pomoc dla uchodźców z Ukrainy.

Gdzie: Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a – sala widowiskowa

Wstęp wolny

Informacje o bezpieczeństwie: zakładka bezpieczeństwo