Festiwalowe lato Warsztatów Kultury w Lublinie już w pełni. Dziś rozpoczynamy nawet to kalendarzowe, co oznacza, że coraz bliżej do momentu, kiedy przyda nam się wsparcie przy wydarzeniach, które będą się odbywać w drugiej połowie sezonu urlopowego. Na Wolontariuszy czekają tym razem Carnaval Sztukmistrzów i Festiwal Re:tradycja – Jarmark Jagielloński

Carnaval Sztukmistrzów (28-31 lipca 2022)

Karnawał to okres, kiedy zwyczajowe prawa codzienności ulegają zawieszeniu, a cały społeczny i kulturowy porządek ulega wywróceniu. Tak jak kuglarz (czy też artysta) jest synonimem odmieńca, cudaka i wyrzutka, tak czas karnawału jest synonimem czasu święta, zniesienia praw, obowiązków, norm. Na ostatni weekend lipca Artyści Carnavalu, jak zwykle zresztą, przybędą do Lublina, by wspólnie świętować i prezentować swoje umiejętności. Przywiozą ze sobą wrodzoną radość i pogodę ducha, a nam przyda się pokaźna grupa Wolontariuszy, którzy będą potrafili to radosne rozbrykanie trochę okiełznać.

Informacje praktyczne

21 czerwca –5 lipca 2022 r. – rekrutacja Wolontariuszy,
11–26 lipca 2022 r. – spotkania i szkolenia (kilka terminów, czas trwania spotkań: 2-3 godz.). Szczegółowy terminarz spotkań prześlemy w dniu ogłoszenia wyników rekrutacji.
Największe zaangażowanie w okresie 26 lipca– 1 sierpnia 2022 r. – szczegółowy grafik do ustalenia.
Informację o czekających na Wolontariuszy zadaniach znajdziecie w ankiecie rekrutacyjnej.

Wolontariuszem mogą zostać osoby w wieku od 13 lat.

ZGŁOŚ SIĘ

Festiwal Re:tradycja – Jarmark Jagielloński (19-21 sierpnia 2022)

Re:tradycja – Jarmark Jagielloński po raz kolejnych zaprezentuje najpiękniejsze obszary rzemiosła i sztuki tradycyjnej, o które trzeba zadbać, aby świat o nich nie zapomniał. Jeśli ten temat leży Ci na sercu podobnie jak nam, interesujesz się tradycją lub kulturą, to znaczy, że zgłaszając się do wolontariatu, trafiasz w dziesiątkę!

Informacje praktyczne

21 czerwca –26 lipca 2022 r. – rekrutacja Wolontariuszy
2–18 sierpnia 2022 r. – spotkania i szkolenia (kilka terminów, czas trwania spotkań: 2–3 godz.) Szczegółowy terminarz spotkań prześlemy w dniu ogłoszenia wyników rekrutacji.

Największe zaangażowanie w okresie 18 –22 sierpnia 2022 r. – szczegółowy grafik do ustalenia.

Wolontariuszem mogą zostać osoby w wieku od 13 lat.

Naszym Wolontariuszom oferujemy kompleksowe przygotowanie (poprzez spotkania i warsztaty), dużo wyrozumiałości i poświęconego czasu, niepowtarzalne wspomnienia i wystawiane od serca zaświadczenia. A przede wszystkim bycie częścią wspaniałych wydarzeń: koncertów, spotkań, warsztatów czy wystaw.

Informację o zadaniach czekających na Wolontariuszy znajdziecie w ankiecie rekrutacyjnej.

ZGŁOŚ SIĘ