Zdjęcie przedstawia drewnianą ozdobę świąteczną, obok logo Warsztat Medialabowy.

Tworzymy drewniane ozdoby świąteczne – warsztaty CNC

W listopadzie i grudniu Warsztat Medialabowy zaprasza na warsztaty z frezowania CNC. To już ten czas, kiedy zaczynamy myśleć o Świętach Bożego Narodzenia, więc z pomocą plotera wyczarujemy oryginalne ozdoby i kartki.

Zajęcia w cztery kolejne czwartki (18 i 25 listopada oraz 2 i 9 grudnia) stanowią pełny cykl warsztatowy. Podczas zajęć poznamy – od strony teoretycznej i praktycznej – ploter frezujący CNC, który daje możliwość szybkiego budowania projektów. Na warsztatach przybliżymy podstawy obsługi plotera, pokażemy jak przygotowywać pliki do cięcia oraz na co zwracać uwagę przy frezowaniu różnych materiałów.

Wdzięcznym tematem przewodnim warsztatów będą drewniane kartki i ozdoby świąteczne. Każdy z uczestników będzie miał możliwość wyfrezowania na ploterze własnego projektu lub skorzystania z przygotowanych przez nas propozycji.

Warsztaty skierowane są do osób, które chciałyby poznać możliwości praktycznego zastosowania frezowania CNC, zwłaszcza w działaniach kulturalnych i artystycznych, oraz które chciałyby przejść drogę od pomysłu do prototypu lub gotowego obiektu.

Wcześniejsze doświadczenie z CNC nie jest konieczne – będziemy działać od podstaw.

Kiedy: czwartki: 18 i 25 listopada oraz 2 i 9 grudnia, godz. 16.00-19.00
Gdzie: sala medialabowa Warsztatów Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a (I piętro)
Prowadzący: Marcin Pendel
Zapisy: warsztaty przeznaczone dla osób w wieku 18+. Obowiązują zapisy za pośrednictwem formularza online. Prowadzimy zapisy na LISTĘ REZERWOWĄ. Warsztaty są bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona.

Na warsztatach działamy wg zasady BYOL (Bring Your Own Laptop) – prosimy zatem o przyniesienie własnych laptopów (z systemem Windows). Listę darmowych programów do zainstalowania na komputerach prześlemy zapisanym osobom.

Marcin Pendel – technik technologii drewna. W swoim warsztacie tworzy rzeczy niezwykłe – od mebli po detale zdobnicze z mchem chrobotkiem. Ponadto projektuje i wytwarza ekologiczne pomoce dydaktyczne dla nauczycieli. Współpracuje z fundacjami i innymi organizacjami pozarządowymi. W ramach wsparcia działań resocjalizacyjnych szkolił osadzonych z Zakładu Karnego w Hrubieszowie w zakresie obróbki drewna. Jak sam mówi, praca z naturą stanowi dla niego źródło przyjemności i satysfakcji.