Roman Krawczenko wraz z uczestnikami podczas warsztatów

Spacer „Lublin Edwarda Hartwiga jako kopalnia tematów fotograficznych

„Lublin, Stare Miasto, dzielnica żydowska, to była kopalnia fotografii […]. Podzamcze, mówiąc językiem człowieka wrażliwego, było genialne do malowania, do fotografowania, […] ten strój, te ubiory; zarośnięte i brodate twarze, bardzo ubogie chałupy na Podzamczu. Właściwie wszystko zaczynało się od Bramy Grodzkiej. Mieszkali tam szewcy, krawcy; mieli jakiś kąt do spania, dosłownie kąt, a właściwie pracowali na wolnym powietrzu. […] Jednocześnie była piękna architektura, był ciekawy sztafaż, ruch na ulicach, handel w sklepikach i na ulicach. Sprzedawano makagigi zrobione z maku, jabłka marynowane, które wystawiane były w dużych beczkach, kapustę kiszoną i różne specjalności, które tylko u Żydów można było kupić, oczywiście śledzie itp. Wszystko to było wystawione przed wejściem do domu, na ulicy.” Edward Hartwig, „Tematy fotograficzne”, źródło: teatrnn.pl

Kiedy: 8 sierpnia 2020 – sobota, godz.: 11:00-14:00

Gdzie: start- Zaułek Hartwigów, Kowalska 3

Zapisy: Udział w spacerze jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy przez formularz online: https://forms.gle/ExxDKcemnGoitZ567

Odbitki Stykowe – Fotografia Z Duchem

Niepowtarzalna okazja do wzięcia udziału w profesjonalnej sesji fotograficznej. Wspólnie wykonamy portrety w jednej z najstarszych technik – talbotypii, które będą wyjątkową pamiątką. Poznamy podstawowe zasady obsługi sprzętu, kompozycji i stylizacji. Udział w warsztatach mogą wziąć osoby pełnoletnie.

Kiedy: 29 sierpnia 2020 – sobota, godz.: 11:00-14:00

Gdzie: Warsztat Fotograficzny Warsztatów Kultury, Zaułek Hartwigów

Zapisy: https://forms.gle/dAx1oU8czbvvVRGs9

REGULAMIN

***

Atelier Fotograficzne sprzed 100 lat

W każdy czwartek i piątek miesiąca między 11.00-16.00, zapraszamy do zwiedzania Warsztatu Fotograficznego w Zaułku Hartwigów.
Odwiedzając to magiczne miejsce można dowiedzieć się jak wyglądało i funkcjonowało dawne atelier fotograficzne oraz na czym polegała praca fotografa i laboranta przełomu XIX i XX wieku. Podczas wizyty można będzie zapoznać się z historią i dawnymi technikami fotografii.

Udział w pokazach jest bezpłatny. W warsztacie mogą przebywać jednocześnie 2 osoby.