Ilustracja graficzna, orientacja pozioma. Przedstawia kolorowe, kwiatki z łodygami i liśćmi na szarym tle. Kształy kwiatów są geometryczne. Łodygi i liście mają rózne odcienie koloru zielonego, płatki kwiatktów są w kolorach: żólty, pomarańczowy, różowy. W lewym górnym rogu logotyp Warsztatów Kultury w kolorze białym.

 

Ciekawa letnia oferta warsztatowa dla dzieci i dorosłych ponownie zawita na Plac Litewski. Poznamy wybitnych artystów z Lublina, stworzymy lampę i zbudujemy zegar.

W programie:

Być jak artysta – warsztaty o sztuce współczesnej

Czy znacie nazwiska współczesnych artystów i artystek lubelskich? Co o nich wiecie? Czy potraficie rozpoznać ich twórczość? Na zajęciach przybliżymy Wam sylwetki i twórczość wybranych artystów i artystek związanych z Lublinem – Piotra Korola, Moniki Zadurskiej-Bielak, Mariusza Tarkawiana oraz Sławomira Tomana.

Warsztaty będą prowadzone metodą stacji edukacyjnych. Przechodząc przez kolejne stanowiska, nie tylko poznacie lubelskich artystów i artystki, ale również wykonacie łatwe prace inspirowane ich twórczością.

Prowadzenie: Krystian Kamiński

Kiedy: 15.07.2021., godz. 17.00

Gdzie: Plac Litewski przed budynkiem Muzeum Narodowego w Lublinie

Dla kogo: dzieci w wieku od 6 lat wraz z dorosłym opiekunem

Zapisy: udział w warsztatach jest bezpłatny, obowiązują zapisy przez formularz online.


Zrób sobie lampę

Zapraszamy na warsztat, podczas którego sami stworzymy lampę, a dokładnie oprawę oświetleniową do przygotowanego wcześniej źródła światła. Poznamy historię tego tak przydatnego przedmiotu, zainspirujemy się przykładami z historii designu i poszukamy własnej formy.

Warsztaty są dla każdej i każdego, nie wymagają specjalistycznej wiedzy i umiejętności. Wszystkiego nauczymy się podczas spotkania.

Prowadzenie: Culture Shock – Paulina Jędrzejewska, Marcela Kawka

Kiedy: 23.07.2021., godz. 17.00

Gdzie: Plac Litewski przed budynkiem Muzeum Narodowego w Lublinie

Dla kogo: dla dorosłych

Zapisy: udział w warsztatach jest bezpłatny, obowiązują zapisy przez formularz online dostępny na stronie internetowej Warsztatów Kultury.


TIK-TAK. Budujemy zegar.

Tyle słyszymy ostatnio o dobrostanie cyfrowym i wartościach płynących z ograniczenia technologii w naszym życiu. Trudno jednak przeżyć poranek bez kontrolowania czasu i sprawdzania godziny. Jeśli nie chcemy, by pierwszą rzeczą jaką weźmiemy do ręki był smartfon, z pomocą może przyjść… zegarek!

Podczas warsztatów nie tylko poznamy ciekawe sposoby projektowania zegarów ale także będziemy mieli okazję spróbować swoich sił w roli projektantek i projektantów oraz stworzyć własny odmierzacz czasu.

Prowadzenie: Culture Shock – Paulina Jędrzejewska, Marcela Kawka

Kiedy: 24.07.2021., godz. 11.00

Gdzie: Plac Litewski przed budynkiem Muzeum Narodowego w Lublinie

Dla kogo: dla dzieci od 8 lat wraz z opiekunem

Zapisy: udział w warsztatach jest bezpłatny, obowiązują zapisy przez formularz online.

REGULAMIN