Zdjęcie kolorowe, orientacja pozioma. Przedstawia grupę dzieci siedzących na kocach, rozłożonych na Błoniach pod Zamkiem w Lublinie. Część z nich w rękach trzyma instrumenty muzyczne - grzechotki, dzwonki. Wokół dzieci na kocach leżą liczne instrumenty, m.in. drewniane grzechotki, bębny. Zdjęcie zrobione z góry

Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia (3-6 września) nie może się odbyć bez najmłodszych! W czasie Małych Innych Brzmień zagramy na ukulele, stworzymy piosenkę, porozmawiamy o muzyce. A podczas finału – zapraszamy całe rodziny na koncert T.ETNO.

Małe Inne Brzmienia to autorski program edukacyjny polegający na oswajaniu dzieci i młodzieży z dźwiękiem, różnymi gatunkami muzycznymi oraz pokazujący, że muzyka to bogate terytorium poznawcze, stwarzające ogromne pole dla pasjonującej zabawy. Wszystkie warsztaty mają charakter praktyczny i nastawione są na wzmacnianie twórczego potencjału uczestników.

W programie:

Przybornik – Jak mówić o muzyce? | warsztat dla dzieci 5+ z pełnoletnim opiekunem

Łatwo mówić o piosenkach, które już się raz słyszało, ale jak skomentować dźwięki słyszane po raz pierwszy? Czy muzyka poważna zawsze jest poważna? Co to jest improwizacja?

Zapraszamy do udziału w warsztatach, które pomogą odpowiedzieć na te i inne pytania.

Prowadząca za pomocą dźwięków, wprowadzi uczestników w świat muzyki z różnych epok i zakątków świata.

Prowadzenie: Karolina Hordyjewicz

Kiedy: 5, 6 września, godz. 11.00-12.00

Gdzie: Warsztaty Kultury, Grodzka 7, patio

Zapisy: udział bezpłatny, zapisy: https://forms.gle/wgBLXJcHkKMT5Q5Y9

Plastyka – Muzyka: do rysowania też trzeba mieć dystans! | warsztat dla dzieci 5+ z pełnoletnim opiekunem

Zapraszamy do udziału w plastycznym eksperymencie graficznym. Postaramy się udowodnić, że dystans, o którym tak często ostatnio słyszymy, może stać się inspiracją do działań artystycznych. Podczas warsztatu uczestnicy będą rysować wielkoformatowy obraz za pomocą flamastrów, markerów i innych pisaków zamocowanych na dwumetrowych bambusowych trzonkach.

Prowadzenie: Ekipa Innych Brzmień

Kiedy: 5, 6 września, godz. 12.00-13.00

Gdzie: Warsztaty Kultury, Grodzka 7, patio

Zapisy: udział bezpłatny, zapisy: https://forms.gle/1HFkcR19WAyJmWDf7

Gramy! – Dobre Dźwięki | warsztat dla dzieci 5+ z pełnoletnim opiekunem

Warsztaty gry na instrumentach perkusyjnych, bum bum rurkach, marakasach, dzwonkach, janczarach oraz innych przeszkadzajkach w połączeniu z ukulele. Warsztaty pomogą wszystkim uczestnikom odkryć wielką moc małych dźwięków.

Zapewniamy instrumenty, które będą dezynfekowane przed zajęciami i po zajęciach.

Prowadzenie: Marysia Rzepecka

Kiedy: 5,6 września, godz. 13.00-14.00

Gdzie: Warsztaty Kultury, Grodzka 7, patio

Zapisy: udział bezpłatny, zapisy: https://forms.gle/hfpwLbE1pJckdrhA9

MAŁE INNE BRZMIENIA – FINAŁ: T.ETNO – INSTRUMENTY ŚWIATA – KONCERT RODZINNY | wiek: b.o.

Niezwykłe spotkanie z multiinstrumentalistą i kolekcjonerem instrumentów – Tomaszem Drozdkiem. Artystę mieliśmy okazję poznać podczas kilku prezentacji online (Małe Inne Brzmienia w kwarantannie). Podczas spotkania na żywo zaprezentuje wiele niecodziennych instrumentów z różnych stron świata, których nie można kupić w sklepie. Będzie to też okazja do posłuchania muzyki i wielu ciekawostek na temat instrumentów. Czy tym razem usłyszymy waterphone, drumlę czy szofar? A może cytrę? Jedno jest pewne T.ETNO po raz kolejny nas zaskoczy!

Kiedy: 6 września, godz. 16.30-17.30

Gdzie: Warsztaty Kultury, Grodzka 7, patio

Zapisy: udział bezpłatny, zapisy: https://forms.gle/RapH8mGtSr8nGuVo8

Warsztaty muzyczne z cyklu „Zagrajmy sobie!” realizowane są we współpracy z Festiwalem Wschód Kultury – Inne Brzmienia w ramach modułu Małe Inne Brzmienia. Projekt „Zagrajmy sobie!” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków miasta Lublin.

A po festiwalu zapraszamy także na:

Warsztaty gry na ukulele | dla różnych grup wiekowych

Jeśli tylko masz w domu ukulele i chwilę wolnego czasu, zapraszamy na warsztaty! Doświadczenie nie jest wymagane, a przygoda z czterema strunami gwarantowana! Muzyka łagodzi obyczaje, ale też wspiera rozwój i daje niezgłębione pole do samodzielnej kreacji. Proponujemy więc lekcje muzyki, które – mamy wielką nadzieję – pomogą Wam kreatywnie przetrwać ten trudny rok.

Prowadzenie: Łukasz Rzepecki (UkuPuku)

Kiedy: 11 września | seniorzy – 14.30-15.30, przedszkolaki – 16.00-16.30, dzieci szkolne – 16.45-17.30, dorośli – 19.00-20.00

Gdzie: Warsztaty Kultury, Grodzka 5a, sala widowiskowa, II piętro

Zapisy: udział bezpłatny, zapisy https://forms.gle/yDRwUwpDjv1AjvZw6