na drewnianym blacie leżą ozdoby choinkowe - dwie szklane bombki i 3 gwiazdki z gałązek, obok tekturowe pudełko z pomarańczową kokardką i rolka ozdobnego papieru. Wszystko w ciepłej, złocistej tonacji

Święta tuż, tuż. Nucicie już pod nosem kolędy? Zimowe wianki przyozdabiają Wasz dom? Jeśli nie, a na dodatek nie macie pomysłu na tegoroczne prezenty, nasze propozycje są właśnie dla Ciebie!

Cykl warsztatów Gramy: kolędy!

Coraz bliżej święta, ale jest jeszcze czas, żeby nauczyć się grać kolędy na ukulele i zabłysnąć podczas wigilijnego wieczoru! Zapraszamy na cztery spotkania z Łukaszem Stafińskim, który będzie uczył utworów znanych, ale również tych znanych mniej. Podczas ostatniego ze spotkań ogłosimy konkurs muzyczny, a nagrodą będzie 5 indywidualnych lekcji nauki gry na ukulele z prowadzącym!

Kiedy: 15, 22 grudnia (wtorki), godz. 16.00
Gdzie: Facebook Warsztatów Kultury

Warsztaty muzyczne z cyklu „Zagrajmy sobie!” realizowane są przez Fundację Kultura Enter. Projekt „Zagrajmy sobie!” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków miasta Lublin.

Magiczna Latarnia

W grudniowe środy zapraszamy na krótkometrażowy film tygodnia dla całej rodziny! Będzie go można zobaczyć na facebooku Warsztatów Kultury w Lublinie.

Stella, reż. Izzy Burton

W Święta nikt nie powinien być sam. Stella wie już, że w tym roku nie mogą jej odwiedzić dzieci czy wnuki. Całe szczęście odwiedziny nadejdą z najmniej spodziewanej strony… My również zadbajmy o to, aby wśród nas nikt nie spędzał Świąt zupełnie samotnie. Dzwońmy regularnie do dziadków, zanieśmy sąsiadce, która mieszka sama, paczkę pierniczków w prezencie albo wspierajmy te organizacje, które pomagają osobom samotnym. Ogromne podziękowania dla twórców filmu, czyli brytyjskiego programu Re-engage oraz Izzy Burton i Passion Animation Studios za ten mądry i wartościowy film, który wprowadza nas w świąteczną atmosferę!

Kiedy: 16 grudnia 2020, godz. 19.00
Gdzie: Facebook Warsztatów Kultury

Święta pingwinów, reż. Arjan Wilschut

Nawet pingwin chce spędzić prawdziwe Święta. Co jednak zrobić, kiedy okazuje się, że mieszka na zupełnie innym biegunie niż Mikołaj i los mu nie sprzyja? Całe szczęście, podobnie jak my w codziennym życiu, może liczyć na przyjaciół! Ogromne podziękowania dla twórców filmu, czyli Arjana Wilschuta oraz odpowiedzialnych za muzykę Dicka Wilschuta i Davida Wilschuta, a także cały zespół Animation Works za ten uroczy i pokrzepiający film, który wprowadza nas w świąteczną atmosferę!

Kiedy: 23 grudnia 2020, godz. 19.00
Gdzie: Facebook Warsztatów Kultury

Recyklingowe dekoracje

Zapraszamy na warsztat ozdób świątecznych w duchu ZEROwaste. Papier, korek, trochę włóczki i kleju – wszystko co znajdziemy w domowych zakamarkach może się przydać do stworzenia świątecznych dekoracji z recyklingu. Niech nasze święta będą piękne i kolorowe, bez produkcji dodatkowych ilości śmieci. Planeta Ziemia będzie nam wdzięczna :)

Prowadzenie: Kinga Hofman, HoC Brighton

Kiedy: 18 grudnia 2020, godz. 17.00
Gdzie: Facebook Warsztatów Kultury

Zimowe wianki | Mała Majsternia

Jeśli jeszcze nie robiliście świątecznych ozdób, koniecznie podejrzyjcie Honoratę, jak przygotowuje naturalne dekoracje w pracowni florystycznej. Zobaczycie jak krok po kroku wykonać wianek na słomianym podkładzie. Przygotujcie iglaste gałązki, drucik i przeróżne roślinne materiały, aby samodzielnie zrobić piękną ozdobę na drzwi lub ścianę.

Prowadzenie: Honorata Luchowska – założycielka pracowni florystycznej „W roślinach”

Kiedy: 18 grudnia 2020 (piątek), godz. 11.00
Gdzie: Facebook Warsztatów Kultury

Szyjemy Czapki | Mała Majsternia

Zapraszamy na wspólne szycie czapki dresowej. Będzie to wyjątkowy, bo stworzony własnoręcznie, prezent pod choinkę. Sami zdecydujecie, jaki materiał wybrać na czapkę, aby była jedyna w swoim rodzaju. Przygotujcie około 0,5 metra dzianiny dresowej o gramaturze ok 240 g, maszynę z funkcją ściegu elastycznego, nici elastyczne oraz kartkę papieru do przygotowania wykroju

Prowadzenie: Luiza Zaporowska – założycielka marki LUI

Kiedy: 21 grudnia 2020 (poniedziałek), godz. 18.00
Gdzie: Facebook Warsztatów Kultury

Jak zapakować prezent? | Mała Majsternia

Jeśli miewasz trudności w eleganckim składaniu ozdobnego papieru i zawiązaniu zgrabnej kokardki, ten warsztat przyjdzie Ci z pomocą :) Podpowiemy, jak sobie poradzić z zapakowaniem świątecznych prezentów. Prosto, naturalnie i bez użycia gotowych torebek. Poznacie też pewien ekologiczny, japoński sposób pakowania – furoshiki.

Prowadzenie: Sylwia Kur

Kiedy: 23 grudnia 2020 (środa), godz. 11.00
Gdzie: Facebook Warsztatów Kultury

Prezentowy poradnik

Głowicie się nad prezentami już od miesiąca i nic? Mamy kilka pomysłów jak rozwiązać ten problem. Co roku zapraszaliśmy Was do naszej siedziby na Grodzkiej 7 na Sprawunki – Targi Wyjątkowych Rzeczy. W tym roku z wiadomych względów nie jest to możliwe, ale przypomnimy Wam wystawców, którzy cały czas w pocie czoła produkują piękne rzeczy – idealne na prezent!

Kiedy: przyszły tydzień
Gdzie: Facebook Warsztatów Kultury

Dla kogo: dla szukających wyjątkowych prezentów