w kadrze widoczne pół wianka z gałązek iglastych, głównie żywotnika z powtykanymi szyszkami i ptasimi piórkami, wianek leży na jasnej płóciennej tkaninie

Dla wszystkich, którzy jeszcze nie mają świątecznych ozdób, pomysłów na prezenty albo nie wiedzą, jak pięknie zapakować upominki, przygotowaliśmy warsztaty.

Zimowe wianki

Jeśli jeszcze nie robiliście świątecznych ozdób, koniecznie podejrzyjcie Honoratę, jak przygotowuje naturalne dekoracje w pracowni florystycznej.

Zobaczycie jak krok po kroku wykonać wianek na słomianym podkładzie.

Przygotujcie iglaste gałązki, drucik i przeróżne roślinne materiały, aby samodzielnie zrobić piękną ozdobę na drzwi lub ścianę.

Prowadzenie: Honorata Luchowska – założycielka pracowni florystycznej „W roślinach”

Kiedy: 18 grudnia 2020 (piątek), godz. 11.00

Gdzie: Facebook Warsztatów Kultury

Szyjemy czapki

Zapraszamy na wspólne szycie czapki dresowej. Będzie to wyjątkowy, bo stworzony własnoręcznie, prezent pod choinkę. Sami zdecydujecie, jaki materiał wybrać na czapkę, aby była jedyna w swoim rodzaju.

Przygotujcie około 0,5 metra dzianiny dresowej o gramaturze ok 240 g, maszynę z funkcją ściegu elastycznego, nici elastyczne oraz kartkę papieru do przygotowania wykroju

Prowadzenie: Luiza Zaporowska – założycielka marki LUI

Kiedy: 21 grudnia 2020 (poniedziałek), godz. 18.00

Gdzie: Facebook Warsztatów Kultury

Jak zapakować prezent?

Jeśli miewasz trudności w eleganckim składaniu ozdobnego papieru i zawiązaniu zgrabnej kokardki, ten warsztat przyjdzie Ci z pomocą :)

Podpowiemy, jak sobie poradzić z zapakowaniem świątecznych prezentów. Prosto, naturalnie i bez użycia gotowych torebek. Poznacie też pewien ekologiczny, japoński sposób pakowania – furoshiki.

Prowadzenie: Sylwia Kur

Kiedy: 23 grudnia 2020 (środa), godz. 11.00

Gdzie: Facebook Warsztatów Kultury