Ilustracja graficzna, orientacja pozioma. Przedstawia kolorowe, kwiatki z łodygami i liśćmi na szarym tle. Kształy kwiatów są geometryczne. Łodygi i liście mają rózne odcienie koloru zielonego, płatki kwiatktów są w kolorach: żólty, pomarańczowy, różowy. W lewym górnym rogu logotyp Warsztatów Kultury w kolorze białym.

To już ostatni miesiąc z warsztatami na Placu Litewskim w ramach Lekcji sztuki dla małych i dużych oraz Lubelskiego Święta Kwiatów. Koniecznie sprawdźcie co przygotowaliśmy we wrześniu!

Zapisy rozpoczynają się 27 sierpnia (czwartek) o godzinie 11.00 poprzez formularz online dostępny na stronie internetowej Warsztatów Kultury.

Wszystkie wydarzenia odbędą się na Placu Litewskim, w punkcie warsztatowym przed budynkiem Politologii UMCS. Udział jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.

UWAGA! Będzie możliwość tłumaczenia warsztatów na Polski Język Migowy po uprzednim zaznaczeniu takiej opcji w formularzu zgłoszenia na dany warsztat.

Program:

Bukiety | warsztat dla osób dorosłych

Zapraszamy na warsztat bukieciarski. Będziemy układać kompozycje techniką skrętoległą – letnie, lekkie bukiety na różne okazje z użyciem kwiatów późnego lata.
Warsztat poprowadzi: Zbigniew Dziwulski – Kwiaciarnia Grasz w zielone?

Kiedy: 2 września, godz. 17.00
Gdzie: Plac Litewski, przed budynkiem Politologii UMCS
Zapisy: https://forms.gle/yuGgtruydVHCNFvw8, udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona

****

Warsztat szycia – plecak typu worek | warsztat dla osób dorosłych

Podczas warsztatu zaprojektujemy i uszyjemy plecak, który świetnie sprawdzi się w podróży, na rowerze i w górach. Będzie też idealny na wszystkie miejskie wycieczki. Bardzo lekki i wygodny, wykonany z materiału wodoodpornego. Warsztat poprowadzi: Lui – Luiza Zaporowska

Kiedy: 5 września, godz. 11.00
Gdzie: Plac Litewski, przed budynkiem Politologii UMCS
Zapisy: https://forms.gle/HkHbcnvcRzn35XGs8, udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona

****

Zabawki edukacyjne | warsztat dla dzieci od 6 lat wraz z pełnoletnim opiekunem

Czy zabawki można tylko kupić czy można je też zrobić samemu? I czy muszą być wykonane głównie z plastiku? Na warsztatach dzieci zrobią samodzielnie zabawki z ekologicznych materiałów; owady i pojazdy z drewnianych spinaczy oraz różnego rodzaju gry z pomalowanych kamieni. Serdecznie zapraszamy do kreatywnego spędzenia czasu i wspólnej zabawy! Warsztat poprowadzi: Paula Krać

Kiedy: 5 września, godz. 15.00
Gdzie: Plac Litewski, przed budynkiem Politologii UMCS
Zapisy: https://forms.gle/ekNoqBZE3vctrZ9Y7, udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona

****

Stolarka dla Dzikich Dzieci | warsztat dla dzieci od 6 lat wraz z pełnoletnim opiekunem

Serdecznie zapraszamy na twórcze warsztaty pracy z drewnem dla dzieci i rodziców, podczas których dzieci samodzielnie wykonują zabawki z drewna. W trakcie warsztatu dzieci będą pracować z drewnem w naturalnej postaci i używać pełnowymiarowych narzędzi stolarskich, takich jak piły, młotki czy wiertarki. Będą piłować, wiercić i wbijajać gwoździe! Z gałęzi, pniaczków i desek powstaną pojazdy, roboty i statki, drewniane obrazy, gry i układanki. Wierzymy, że bezpośredni kontakt z drewnem i wysiłek włożony w jego obróbkę daje radość, satysfakcję i moc! Praca będzie odbywała się w parach rodzic-dziecko. Uwaga! Podczas warsztatu rodzice/ opiekunowie są odpowiedzialni za bezpieczeństwo dzieci, a także pomagają im i wspierają je w pracy.
Warsztaty prowadzi Anna Bera z pracowni Dzikie Dzieci.

Kiedy: 6 września, godz. 10.00
Gdzie: Plac Litewski, przed budynkiem Politologii UMCS
Zapisy: https://forms.gle/q3tZNJK9TFHYP8ey9, udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona

****

Stolarka dla dorosłych | warsztat dla osób dorosłych

Zapraszamy na warsztaty pracy z drewnem dla dorosłych. Podczas zajęć uczestnicy wykonają z gałęzi i kołków wieszak ścienny własnego pomysłu. Warsztaty będą okazją do pracy narzędziami ręcznymi, takimi jak piły, tarniki i ośniki, a także elektronarzędziami: wiertarkami, wyrzynarkami czy szlifierki. Zachęcamy uczestników do zabrania własnych narzędzi i elektronarzędzi, które przydadzą się do obróbki drewna. Warsztat prowadzi Anna Bera z pracowni Dzikie Dzieci.

Kiedy: 6 września, godz. 14.00
Gdzie: Plac Litewski, przed budynkiem Politologii UMCS
Zapisy: https://forms.gle/52BbXdYKQ37w8yPMA, udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona

****

Wianek z suszu | warsztat dla dorosłych

Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się, jak zrobić wianek z naturalnego materiału. Wianki z suszonych roślin nadają się do powieszenia na drzwi lub ścianę i stanowią wspaniałą, jesienną dekorację domu. Warsztat poprowadzi: Honorata Luchowska – pracownia „W roślinach”

Kiedy: 9 września, godz. 17.00
Gdzie: Plac Litewski, przed budynkiem Politologii UMCS
Zapisy: https://forms.gle/x1km3ApcoaJQxks28, udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona

****

Warsztat perfumiarski | warsztat dla dorosłych

Podczas warsztatów komponowania naturalnych perfum poznacie podstawy tworzenia pachnideł w oparciu o naturalne surowce zapachowe. Dowiecie się czym są olejki eteryczne i jaką skrywają moc. Zapoznacie się z teorią kompozycji perfum, nutami zapachowymi, właściwościami aromaterapeutycznymi poszczególnych olejków eterycznych. W części praktycznej wybierzecie zapachy, które najlepiej z Wami harmonizują i skomponujecie unikatowe, naturalne perfumy.
Warsztat poprowadzi: Ola Liśkiewicz – Mushka Perfumelab

Kiedy: 10 września, godz. 17.00
Gdzie: Plac Litewski, przed budynkiem Politologii UMCS
Zapisy: https://forms.gle/w8N1aQCwFb2Y5b459, udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona

****

Roślinne kompozycje | warsztat dla dorosłych

Zachęcamy do udziału w warsztacie florystycznym, na którym poznacie tajniki układania kompozycji roślinnych w naczyniu. Będziemy używać roślin charakterystycznych dla późnego lata i wczesnej jesieni, a wykonana ozdoba będzie wspaniałą dekoracją stołu i wszelkich uroczystości.
Warsztat poprowadzi: Bożena Dzierwicka – Lady Floribus Pracownia Florystyczna

Kiedy: 11 września, godz. 17.00
Gdzie: Plac Litewski, przed budynkiem Politologii UMCS
Zapisy: https://forms.gle/GKd5pCREUB749Ni76, udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona

****

Kawa – poradnik jak pić lepszą! | warsztat dla dorosłych

Podczas warsztatu będziemy próbować kawy uzyskanej z różnych gatunków ziaren parzonej różnymi metodami: chemex, drip, aeropress. Dowiemy się, jak łatwo zmienić nawyki, gdzie kupić świeżo palone ziarna, dlaczego Szwecja i Finlandia piją najwięcej kawy, czy kawa jest zdrowa i czy droga kawa daje gwarancję dobrej jakości. Poznamy wartościowe książki i przekonamy się, czy poznane metody to chwilowa moda, czy sposób na poprawę jakości codziennego życia.
Warsztat poprowadzi: Artur Duszyk – barista kawiarni Creamy Cafe.

Kiedy: 14 września, godz. 17.00
Gdzie: Plac Litewski, przed budynkiem Politologii UMCS
Zapisy: https://forms.gle/Grhtud5fAh9kpi6z8, udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona

****

Adufe w Lublinie | warsztat dla osób dorosłych

Zapraszamy serdecznie na warsztat gry na adufe. Kiedy myślimy o bębnie to przychodzi nam na myśl instrument o okrągłym kształcie. Tymczasem na północy Portugalii od dawien dawna króluje adufe – kwadratowy instrument perkusyjny, tradycyjnie używany w regionach Beira i Trás-os-Montes. Dawno temu instrumenty te używane były tylko przez kobiety. Dzisiaj Adufe spotykane jest w muzyce popularnej i nabiera zupełnie nowego wyrazu. Adufe wykonane jest z sosnowego drewna i koziej skóry i wymaga dość specyficznej techniki gry. Podczas warsztatu poznamy historię adufe i nauczymy się dwóch podstawowych rytmów, które połączymy z pieśnią.Warsztat poprowadzi: Sylwia Lasok

Kiedy: 15.09.2020 od godz.17.00
Gdzie: Plac Litewski, przed budynkiem Politologii UMCS
Zapisy: https://forms.gle/14xRkvdokoDFvnAJ9, udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona