window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Uliczka Ku Farze podświetlona nocą. Napis: Noc Kultury. Akcja łyżeczka. do 19 kwietnia, Grodzka 7, I piętro.

Akcja Łyżeczka | Noc Kultury

Masz w domu nieużywaną warząchew? A może jakieś inne zdekompletowane łyżki zalegają na dnie szuflady? Teraz możesz dać im drugie życie i pozwolić, by zabłysnęły w czasie Nocy Kultury (Lublin, 1/2 czerwca 2024), jako część instalacji artystycznej!

Opis

Noc Kultury coraz bliżej. Powoli przygotowujemy się na to wielkie święto kultury. Chcemy, aby nasze miasto znów zaskoczyło mieszkańców i mieszkanki, stałych bywalców, a także gościnie. Postaramy się Lublin odmienić, zaczarować, a może nawet smacznie „udekorować”! Każdy może się przyłączyć! Wystarczy przynieść do nas łyżkę.

W przestrzeni Lublina, na tę jedną wyjątkową noc, pojawi się instalacja przygotowana przez Agatę Zwierzyńską oraz oczywiście wszystkich, którzy przyniosą do nas łyżki. Artystka pracuje w Galerii Białej, ale znana jest też publiczności Nocy Kultury m.in. z dwóch spektakularnych instalacji, których była współautorką. Kto pamięta romantyczne lampiony z sukienek, czyli Świeciuchy z ulicy Żmigród z 2015 roku? A może w pamięć zapadła Wam aranżacja w stylu lat 30. ulicy Kowalskiej pod tytułem Retromania z 2016 roku?

Chętnie poznamy też historię Waszych łyżek. Należały do kompletu po ukochanej babci? To była jedyna łyżka, z którą pojechałaś/pojechałeś na studia do nowego miasta? A może zupełnie nie wiesz, skąd się wzięła w Twojej szufladzie? Wystarczą dosłownie dwa – trzy zdania, a my stworzymy z tego wirtualną galerię na naszym profilu na Facebooku oraz prawdziwą, zbudowaną z łyżek instalację artystyczną, którą zobaczymy w czerwcu podczas Nocy Kultury.

Jeszcze nie wiemy, gdzie będzie stała łyżkowa instalacja. To zależy między innymi od Was i od tego, ile łyżeczek zbierzemy. Duża konstrukcja z pewnością będzie wymagała dużo przestrzeni, a mała zmieści się w dziurce od klucza :)

Jakie łyżki zbieramy?

W całości wykonane z metalu, każdej wielkości i zastosowania. Mogą być powyginane i stare, ale czyste.

Do kiedy i gdzie przynieść łyżki?

Wystarczy przyjść do Warsztatów Kultury w Lublinie mieszczących się przy ulicy Grodzkiej 7, od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00. Na pierwszym piętrze znajdziecie specjalną skrzynię, do której można wrzucić łyżeczki. Czekamy na nie do piątku 19 kwietnia 2024 r.

O Nocy Kultury

Noc Kultury to kilkaset bezpłatnych wydarzeń artystycznych w przestrzeni publicznej Lublina. To tysiące uśmiechniętych ludzi spacerujących ulicami miasta w poszukiwaniu niezapomnianych wrażeń. To jedyna taka noc w roku, kiedy niemożliwe staje się możliwe! Koncerty, instalacje świetlne, spektakle, pokazy, warsztaty i wiele, wiele innych, wymykających się definicjom. Uczestnicy i uczestniczki mogą przeżyć kumulację doświadczeń i przygód spakowanych w pakiet siedmiu godzin. Tylko od nich zależy, czy to będzie noc szalonych koncertów i spektakli, czy kameralnych spotkań literackich. Noc Kultury, poprzez instalacje w przestrzeni publicznej, zmienia całe ulice nie do poznania: to czas, kiedy można wąchać bramy, głaskać kudłate ściany, zaglądać przez dziurkę od klucza do fantastycznych światów. Przed wyjściem koniecznie trzeba naładować baterie w aparacie.

Informacje praktyczne

Noc Kultury
1/2 czerwca 2024
Lublin – Stare Miasto i Śródmieście
nockultury.pl
Wstęp wolny.

Dostępność

W jaki sposób możemy dostosować wydarzenie, aby było bardziej dostępne i przyjazne dla Ciebie? Wypełnij formularz
Przeczytaj podstawowe informacje o dostępności Warsztatów Kultury: https://warsztatykultury.pl/dostepnosc/

Sprawdź jak dojść do sali i bariery architektoniczne 

For privacy reasons YouTube needs your permission to be loaded. For more details, please see our Polityka prywatności.
I Accept

Data

04 kwietnia 2024
Zakończone!

Czas

09:00 - 17:00

Więcej informacji

dostępność

Lokalizacja

Warsztaty Kultury w Lublinie, Grodzka 7
Kategoria

Organizator

Warsztaty Kultury w Lublinie
Go to Top