Dołącz do grona Wolontariuszy i Wolontariuszek Medialnych! | Nabór
Opis wydarzenia
Letnie festiwale organizowane przez Warsztaty Kultury nie mogą obyć się bez Wolontariuszy i Wolontariuszek! Już teraz na Noc Kultury i Wschód Kultury – Inne Brzmienia, trwa nabór osób, które chcą się sprawdzić przy organizacji dużych wydarzeń kulturalnych i dołączyć do naszego zespołu. Od dziś startuje również nabór Wolontariuszy i Wolontariuszek Medialnych! Jest to specjalna ścieżka dla wszystkich, którym zależy na zdobyciu doświadczenia w mediach społecznościowych i sprawdzeniu się w roli fotografa i fotografki na tak dynamicznych wydarzeniach jakimi są festiwale.
Jeśli interesuje Cię opowiadanie o kulturze za pomocą fotografii lub mediów społecznościowych, to mamy dla Ciebie niepowtarzalną okazję zdobycia praktycznych umiejętności w tych obszarach. Współpraca z nami to nie tylko szansa na rozwijanie swoich pasji, lecz także możliwość przeżycia niezapomnianych chwil podczas organizacji największych festiwali w Lublinie. Nie zwlekaj i zgłoś się już dziś!
Wybierz grupę, w której chcesz się rozwijać:
Możesz pracować w jednej spośród dwóch grup.
Zapewnimy Ci krótki cykl przygotowawczy pod okiem doświadczonych trenerek i trenerów oraz wsparcie mentorskie w trakcie festiwali.
- Grupa – Fotografia eventowa
Jak być fotografem-reportażystką oraz jak być niewidzialnym, a mimo wszystko znajdować się w centrum wydarzenia; mentor grupy: Ignac Tokarczyk
https://www.instagram.com/ignactokarczyk/
– Dzięki udziałowi w programie wolontariatu medialnego Warsztatów Kultury bez najmniejszych problemów odnalazłam się w pracy (jako fotograf) przy kolejnych eventach, zarówno off-owych jak i komercyjnych. Szczegółowy briefing z działu marketingu przed festiwalami oraz nieoceniony feedback Ignacego jednego z najlepszych lubelskich fotografów po każdym z wydarzeń, czynią z programu wolontariatu Warsztatów Kultury fantastyczną „szkołę eventową”. Ponadto, patrząc z perspektywy czasu, jest to po prostu fajny sposób na spędzenie wakacji w rytmie lubelskich festiwali – opowiada Magda Boruch, uczestniczka programu Wolontariat Medialny 2023 w grupie fotografia eventowa.
- Grupa – Festiwalowe social media
Jak skutecznie wykorzystywać Facebook i Instagram do promocji wydarzenia kulturalnego; mentorka grupy: Agata Wiatr
https://www.instagram.com/wiatr.agata/
– Dwa lata temu byłam w programie wolontariatu medialnego podczas festiwali, a obecnie jestem odpowiedzialna za social media Warsztatów Kultury oraz wszystkich czterech festiwali (Nocy Kultury, Wschodu Kultury – Innych Brzmień, Carnavalu Sztukmistrzów oraz Re:tradycji – Jarmarku Jagiellońskiego). Dzięki wolontariatowi można zdobyć ciekawe doświadczenie, nawiązać nowe znajomości (również te zawodowe), a także zobaczyć od środka cztery największe lubelskie festiwale! – opowiada Dominika Filas, uczestniczka programu Wolontariat Medialny 2022 w grupie festiwalowe social media.
Dlaczego warto?
– weźmiesz udział w warsztatach z profesjonalistami;
– zdobędziesz nowe kompetencje medialne i cyfrowe;
– zyskasz cenne umiejętności techniczne i interpersonalne, takie jak komunikacja, praca zespołowa i zarządzanie czasem;
– podszlifujesz swój dziennikarski talent, tworząc treści na social media najpopularniejszych festiwali w mieście;
– rozwiniesz kompetencje miękkie takie jak kreatywność i skuteczność komunikacji;
– będziesz w samym środku organizacji największych lubelskich wydarzeń kulturalnych;
– poznasz osoby o podobnych zainteresowaniach;
– zobaczysz kulisy wydarzeń kulturalnych i może w przyszłości, dzięki tym doświadczeniom, łatwiej zorganizujesz coś swojego;
– skorzystasz z możliwości eksploracji własnych zainteresowań i pasji;
– poczujesz satysfakcję z tworzenia kultury w swoim mieście;
– udział w wolontariacie może zostać zaliczony na poczet praktyk studenckich – daj o tym znać w formularzu zgłoszeniowym dostępnym na stronie warsztatykultury.pl.
Dołącz do nas już dziś i:
Naucz się: robić ciekawe zdjęcia, prowadzić social media i wiele więcej;
Doświadcz: pracy w mediach od kuchni podczas czterech największych festiwali w Lublinie;
Poznaj: nowych ludzi, którzy kochają kulturę i media;
Baw się: tworząc relacje z festiwalowych wydarzeń i dzieląc się nimi ze światem.
Jakich osób szukamy?
– takich, które ukończyły 16 lat;
– zainteresowanych kulturą i mediami oraz współtworzeniem obsługi medialnej dużych wydarzeń kulturalnych;
– posiadających umiejętności z zakresu fotografii, filmowania, mediów społecznościowych;
– mających aparaty fotograficzne/smartfony z dobrym aparatem oraz potrafiących z nich korzystać;
– otwartych, komunikatywnych, nie bojących się kontaktów z naszą publicznością.
Warunki uczestnictwa
Od przyszłych wolontariuszy i wolontariuszek medialnych wymagamy aktywnego udziału w spotkaniach przygotowawczych (maj/czerwiec 2024) oraz pełnej dyspozycyjności czasowej w trakcie naszych festiwali. Uprzedzamy, że wolontariat w trakcie festiwali często wiąże się z koniecznością pracy w godzinach wieczornych/nocnych. Szczegółowy harmonogram spotkań i warsztatów podamy osobom wybranym w rekrutacji.
Informacje praktyczne
Kiedy:
rekrutacja – do 5 maja 2024 (liczba miejsc ograniczona)
potwierdzenie zakwalifkowania się do wolontariatu – do 10 maja 2024
pierwsze spotkania:
grupa Festiwalowe social media – 23 maja 2024, godz. 17.00
grupa Fotografia eventowa – 28 maja 2024, godz. 17.00
daty festiwali: Noc Kultury (1/2 czerwca 2024), Wschód Kultury – Inne Brzmienia (27 – 30 czerwca 2024), Carnaval Sztukmistrzów (25 – 28 lipca 2024) i Re:tradycja – Jarmark Jagielloński (23 – 25 sierpnia 2024)
Dla kogo: dla osób 16+
Zapisy: wypełnij formularz zgłoszeniowy. Przesłanie wypełnionego formularza nie jest równoznaczne z przyjęciem na wolontariat. Do wszystkich zgłoszonych osób odezwiemy się do 10 maja, ale rezerwujemy sobie prawo do wyboru osób na podstawie odpowiedzi udzielonych w formularzu.
Podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego uważnie określcie swoją dyspozycyjność przed festiwalami i w ich trakcie.
Uwaga! Po Nocy Kultury wybierzemy 4-5 najlepszych osób z obu grup, z którymi będziemy współpracować przy naszych kolejnych festiwalach.