window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Grafika przedstawia logo "domowy warsztat medialabowy". Znak zamknięty w kole, złożony z dwóch ułożonych lustrzanie liter W oraz M. W tle białe, granatowe, fioletowe i czerwone kropki. Pod grafiką napis "Wymyśl, zaprojektuj! Warsztaty projektowania przestrzennego w Tinkercard". W prawym dolnym rogu logotyp "Erasmus +"

Wymyśl, zaprojektuj! | Warsztaty projektowania przestrzennego w Tinkercad

Domowy Warsztat Medialabowy otwiera się (wirtualnie) dla fanów nowych technologii! Zapraszamy Was na bezpłatne warsztaty online, na których wspólnie poznamy różne programy i narzędzia, przydatne m.in. w projektowaniu i programowaniu. W czwartek 4 czerwca możesz od podstaw stworzyć swój pierwszy projekt przestrzenny!

Podczas zajęć nauczymy się obsługi jednego z najłatwiejszych narzędzi do tworzenia trójwymiarowych obiektów, jakim jest program Tinkercad. Od łączenia prostych brył, aż po precyzyjne modelowanie z wykorzystaniem wymiarowania ­– wszystko po to, by stworzyć przestrzenny model dowolnego przedmiotu. Zdobytą wiedzę wykorzystamy, by zaprojektować swój pierwszy pomysł.

Program Tinkercad działa w przeglądarce i jest w pełni darmowy.

Warsztaty przeznaczone są dla osób dorosłych.

Kiedy: czwartek, 04.06.2020, godz. 15.00–17.00

Gdzie: warsztat realizowany jest w formie elektronicznej – zdalnej, z wykorzystaniem darmowego oprogramowania Zoom; aby wziąć udział w warsztacie należy posiadać komputer PC, MAC lub laptop z zainstalowaną przeglądarką internetową Google Chrome oraz aplikacją Zoom (https://zoom.us/download)

Z kim: warsztaty poprowadzą trenerzy ze Stowarzyszenia Robisz.to

Zapisy: przez formularz online: https://bit.ly/Tinkercad-Zapisy (liczba miejsc ograniczona); zapisanym osobom prześlemy mailowo dane do logowania do warsztatów na platformie Zoom

Koszt: warsztaty są bezpłatne

Czego uczy warsztat?

– wykorzystania komputera i jego możliwości do tworzenia przestrzennych projektów

– umiejętności poruszania się w środowisku 3D

– podstawy obsługi programów typu CAD

– podstawy modelowania 3D

– tego czym jest druk 3D

 

Jakie umiejętności rozwija warsztat?

– zaawansowana obsługa komputera

– obsługa programu Tinkercad

– podstawowe informacje na temat druku 3D

– myślenie inżynieryjne

– myślenie przestrzenne

 

Warsztaty odbywają się w ramach projektu “FABLABs – new technologies in adult education”. Projekt współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+.

Zapraszamy do śledzenia profilu projektu FABLABs.

Data

04 czerwca 2020
Zakończone!

Czas

15:00 - 17:00

Więcej informacji

ZAPISY
Go to Top