window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Na niebieskim tle napis: Trans-making. Culture-city-change. 23-24.09.2022 Lublin Poland

Soundwalking as a methodology for understanding soundscapes | CULTURE – CITY – CHANGE

Opis wydarzenia

Które elementy miejskiej architektury sprawiają, że brzmi ona jeszcze głośniej, a które wyciszają nieznośną kakofonię? Dlaczego urbaniści potrzebują lekcji „czyszczenia uszu”? Podczas spaceru dźwiękowego* (soundwalk) poddamy krytyce lubelskie środowisko dźwiękowe i zastanowimy się, jak chronić to, co uważamy w nim za wartościowe.

*”Głównym celem spacerów dźwiękowych jest wsłuchanie się w środowisko, wystawienie uszu na każdy otaczający nas dźwięk, bez względu na to, gdzie się znajdujemy. Będąc w domu, przechodząc przez ulicę w centrum miasta, idąc przez park lub brzegiem plaży, siedząc w gabinecie lekarskim, w hotelowym holu, w banku, robiąc zakupy w supermarkecie, w domu towarowym, w warzywniaku, stojąc na lotnisku, na peronie, na przystanku autobusowym… Gdziekolwiek się znajdziemy, uszy będą dla nas najważniejsze.” (Hildegard Westerkamp). Warsztat w j. angielskim, z ew. wsparciem językowym.

Biogram prowadzących

Izabela Smelczyńska (POL)

Muzykolog, redaktor muzyczna. Prowadzi warsztaty słuchania. Autorka muzyki do spektakli teatralnych i słuchowisk radiowych. Prowadzi program muzyczny w Radiu Kapitał.

Ewa Orzeszko (POL)

Menadżerka międzynarodowych projektów edukacyjnych i kulturalnych. Ekspertka ds. ewaluacji projektów edukacyjnych finansowanych ze środków UE. Doświadczona we współpracy z sektorem pozarządowym, a także z instytucjami kultury. Pracowała w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odpowiadając za projekty realizowane w ramach Mechanizmu Finansowego EOG. Obecnie zatrudniona w Pracowni Kultury Aktualnej Warsztatów Kultury w Lublinie, gdzie odpowiada głównie za działania związane z medialabem, edukacją medialną i nowymi technologiami w kulturze. Interesują mnie tematy związane z edukacją kulturalną, koncepcją i metodologią działania fablabów, nowymi technologiami w kulturze, studiami dźwiękowymi (sound studies), współpracą międzynarodową w dziedzinie kultury.

Informacje praktyczne: 

Kiedy: 24 września, godz. 15.00–17.00
Gdzie: Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a
Zapisy: warsztaty są bezpłatne. Obowiązują zapisy poprzez formularz online

Zobacz cały program wydarzenia CULTURE – CITY – CHANGE.

Data

24 września 2022
Zakończone!

Czas

15:00 - 17:00

Więcej informacji

ZAPISY

Lokalizacja

Warsztaty Kultury w Lublinie
ul. Grodzka 5a
Kategoria
Go to Top