window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Na niebieskim tle napis: Trans-making. Culture-city-change. 23-24.09.2022 Lublin Poland

Emotion Mapping Lublin | CULTURE – CITY – CHANGE

Opis wydarzenia

Emotion Mapping Lublin to warsztat, poprzez który chcielibyśmy spojrzeć na Lublin widziany oczami osób, które mieszkają tu wiele lat, nowych mieszkańców i przyjezdnych. Zajęcia mają na celu poznanie Lublina i przemian zachodzących w mieście z punktu widzenia emocji uczestników. Zależy nam na wizualizacji różnych odczuć wyzwalanych, przeżywanych, i pamiętanych przez uczestników, a łączących się z Lublinem. Mapowanie emocji związanych z określonymi miejscami pomoże dostrzec i wczuć się w zmiany zachodzące w mieście oraz opracować kreatywne, skoncentrowane na człowieku i partycypacyjne narzędzie wizualne do myślenia o tym, w jaki sposób te same przestrzenie mogą być doświadczane przez różne osoby, o różnych kontekstach i historiach. Warsztat w j. angielskim, z ew. wsparciem językowym.

Biogram prowadzących

Gökhan Mura (TUR)

Dr Gökhan Mura jest adiunktem na Wydziale Projektowania i Komunikacji Wizualnej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Izmirze.  Ukończył studia licencjackie w zakresie projektowania przemysłowego, studia magisterskie z projektowania i komunikacji wizualnej i doktorat z projektowania przemysłowego. Jego zainteresowania badawcze obejmują różne dyscypliny projektowe, szczególnie interesuje się narracyjnymi możliwościami projektowania, interakcją człowiek-technologia, sztuczną inteligencją oraz kulturą wizualną i materialną. Jego obecne zainteresowania badawcze koncentrują się na obiektach transnarodowych i materialnej manifestacji narracji migracyjnych poprzez projektowanie.

Charlotte Perrin (FRA/CHI)

Projektantka i artystka wizualna. Rysuje, tworzy instalacje artystyczne, pisze, zajmuje się ceramiką oraz projektuje tkaniny. Sama tworzy, ale też zachęca innych do wspólnego poszukiwania odpowiedzi na pytania: „Jakie jest nasze miejsce na ziemi? Jak o tym opowiadać i jak włączyć to w spójną narrację?”. Jej poszukiwania kierują są strachem przed zapomnieniem i poczuciem wykorzenienia. Artystkę fascynują narracje autobiograficzne, kwestie pamięci oraz opowieści. Z otwartym sercem i umysłem przeczesuje krajobrazy Europy oraz dalszych państw, bawiąc się słowami w różnych językach. Stara się opowiadać zarówno miejscowe, jak i wszystkim znane opowieści. Od 2012 roku mieszka między Europą a Chile, gdzie współzałożyła El Taller TRES. 

Informacje praktyczne: 

Kiedy: 24 września, godz. 15.00–17.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7
Zapisy: warsztaty są bezpłatne. Obowiązują zapisy poprzez formularz online

Zobacz cały program wydarzenia CULTURE – CITY – CHANGE.

Data

24 września 2022
Zakończone!

Czas

15:00 - 17:00

Więcej informacji

ZAPISY

Lokalizacja

Warsztaty Kultury w Lublinie, Grodzka 7
Kategoria
Go to Top