window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
zdjęcie muzyków stojących na scenie ze swoimi instrumentami

Graj w Małej Orkiestrze Jarmarku Jagiellońskiego – nabór!

Rusza nabór do Małej Orkiestry Jarmarku Jagiellońskiego!
 
🔸 DLA KOGO: dzieci 10+, posiadające własny instrument (skrzypce, wiolonczela, basy, kontrabas, bębenek obręczowy, trąbka, klarnet, puzon, saksofon, flet, akordeon) i podstawowe umiejętności gry
🔸 GDZIE: Zajęcia odbywają się w przestrzeniach Warsztatów Kultury w Lublinie – budynkach przy ulicy Grodzkiej 5a i 7
🔸 KIEDY: cały rok, w środy w godz. 16.30 – 18.00. Szczegółowy harmonogram na dole opisu.
🔸 JAK DOŁĄCZYĆ: zajęcia bezpłatne, już dziś wypełnij formularz online:
https://forms.gle/UGuaotJDLh4TMFRx9
 
Jeśli kochasz muzykę, szczególnie tradycyjną i lubisz występować zostań częścią Małej Orkiestry Jarmarku Jagiellońskiego. Jest to grupa najmłodszych wielbicieli muzyki, którzy pod kierunkiem doświadczonego prowadzącego poznają i wykonują tradycyjne melodie pochodzące z Lubelszczyzny. Odbywające się przez cały rok wspólne próby przygotowują uczestników do prezentacji podczas sierpniowego festiwalu.
Projekt skierowany jest do dzieci w wieku 10+, posiadających własny instrument (skrzypce, wiolonczela, basy, kontrabas, bębenek obręczowy, trąbka, klarnet, puzon, saksofon, flet, akordeon) i podstawowe umiejętności gry. Najmłodsi poznają zarówno repertuar taneczny (polki, oberki, podróżniaki), jak i obrzędowy (kolędy, pastorałki) oraz folklor dziecięcy (dawne zabawy i pieśni). Dzięki metodzie nauki gry ze słuchu, przybliżają się do realiów, w których niegdyś z pokolenia na pokolenie, od mistrza do ucznia, przekazywana była tradycja muzyczna. Próby Orkiestry to dla dzieci także okazja do rozwijania wrażliwości i wyobraźni muzycznej i budowania zwyczaju powszechnego muzykowania.
 
Podczas spotkań chcemy pokazać jak szerokie możliwości daje nam muzyka tradycyjna, jak ciekawa jest jej interpretacja, ile każdy z uczestników może do niej wnieść. Wspólne muzykowanie daje wiele radości i tym chcemy się kierować podczas spotkań.
Wspólne próby przygotowują zespół Małej Orkiestry do występu podczas festiwalu Jarmark Jagielloński w Lublinie oraz do mniejszych prezentacji organizowanych podczas roku.
Prowadzący: Przemysław Łozowski – absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi. Założyciel dętej orkiestry klezmerskiej Chojzes Klezmorim, działającej w latach 2001-2007 przy ACK Chatka Żaka w Lublinie. Od 2007 roku mieszka w Irlandii, gdzie aktywnie animuje życie społeczno-kulturalne Polonii. Jest założycielem kilku szkół polonijnych, prowadzi zajęcia muzyczne z dziećmi oraz młodzieżą. Działając na Zielonej Wyspie, powołał do istnienia takie formacje jak The SuperTonicOrchestra, The Dulcis Polonia Choir, Kapelę do Wesela czy Polską Orkiestrę działającą przy polskiej szkole „Wspólna Wyspa” w Droghedzie. Prezes Fundacji Borówek 27, której celem jest min. promowanie kultury tradycyjnej Lubelszczyzny. Członek Orkiestry Jarmarku Jagiellońskiego.
 
🔸🔸🔸
 
ZAJĘCIA DLA NOWO PRZYJĘTYCH DZIECI – Pierwsze zajęcia wspólne z całą grupą Małej Orkiestry odbędą się 6 października w środę o godz. 16.30 – dzieci zapoznają się z grupą, repertuarem i poczują atmosferę zajęć.
Następnie w celu dalszego wdrożenia w pracę grupy i poznania repertuaru wykonywanego już przez Małą Orkiestrę, zapraszamy na cykl 3 zajęć wprowadzających, które odbędą się w dniach 13, 20, 27 października (środy) w godz. 18.15-19.15.
 
Od listopada zajęcia dla dzieci nowo przyjętych będą odbywać się już ze stałą grupą Małej Orkiestry w godzinach 16.30-18.00.

Data

27 września 2021 - 30 listopada 2021
Zakończone!

Czas

Cały dzień

Więcej informacji

ZAPISY
Kategoria
Go to Top