fbpx
Na czarnym tle są dwa zdjęcia: portret kobiety i mężczyzny.

Jak pisać i mówić o tym, co wokół? – Warsztaty dla reporterów i reporterek | Kultura Enter

ZAPISY

Opis wydarzenia

Serdecznie zapraszamy na zajęcia prowadzone przez Annę Goc i Marcina Żyłę, dziennikarzy zajmujących się m.in. opisywaniem grup wykluczonych, zmian w społeczeństwie, kulturze i świecie. Jeśli prowadzisz profil w mediach społecznościowych, jesteś początkującym reporterem/reporterką, zbierasz materiały do pierwszej książki albo po prostu chcesz razem z redaktorami przyjrzeć się temu, jak piszesz, to ta propozycja jest dla Ciebie. Podczas dwudniowych warsztatów reporterskich dowiesz się, jak wybierać bohaterów, pisać o tematach obarczonych ryzykiem nieporozumienia i jak sprawić, aby tekst czytało się dobrze, a Twoja opowieść była wciągająca jak nigdy. „Warsztaty reporterów i reporterek” w Lublinie to dwa dni praktyki: ćwiczenia z tekstami własnymi i innych autorów i autorek, praca nad różnymi konwencjami językowymi i formami tekstu. To również zajęcia intermodalne, podczas których uczestnicy i uczestniczki będą przekraczać granice gatunków dziennikarskich i literackich, aby odnaleźć własny, niepowtarzalny styl wyrazu.

Biogramy

Marcin Żyła –  dziennikarz, autor reportaży, wywiadów i opowiadań. Od 2013 r. zajmuje się tematem migrantów. Publikował korespondencje z Lampedusy, pływał na statku ratowniczym „Lekarzy bez Granic”, jako jedyny polski reporter widział exodus 2 mln uchodźców z Sudanu Południowego. Laureat Polskiej Nagrody im. Sérgio Vieria de Mello (2023 r.). Na Uniwersytecie Jagiellońskim prowadzi zajęcia o wyzwaniach współczesnego świata. W latach 2016–2023 był zastępcą redaktora „Tygodnika Powszechnego”.

Anna Goc – reporterka i redaktorka „Tygodnika Powszechnego”, wcześniej współpracowała z krakowską redakcją „Gazety Wyborczej”. W 2017 r. została laureatką VI edycji Konkursu Stypendialnego im. Ryszarda Kapuścińskiego, w ramach którego napisała książkę reporterską „Głusza”. W 2023 r. otrzymała za nią Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego oraz Nagrodę im. Beaty Pawlak. Jej teksty były nominowane m.in. do Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego, XX Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego, Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej oraz Nagrody Grand Press. Autorka książki „Boniecki. Rozmowy o życiu”.

Najlepsze wypracowane podczas warsztatów materiały zostaną opublikowane w Kulturze Enter.

Informacje praktyczne

Warsztat dwudniowy
Kiedy:

16 marca 2024 r., godz. 13.00–18.00  
17 marca 2024 r., godz. 10.00–15.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a – I piętro, medialab
Dla kogo: dla dorosłych
Zapisy: przez formularz online dostępny na stronie warsztatykultury.pl
Koszt: 180 zł

REGULAMIN

Dostępność

Strefa wyciszenia, słuchawki wyciszające.
Informacje o dostępności Warsztatów Kultury i kontakt: https://warsztatykultury.pl/dostepnosc/

Sprawdź jak dojść do sali i bariery architektoniczne 

For privacy reasons YouTube needs your permission to be loaded. For more details, please see our Polityka prywatności.
I Accept

Program

Data

17 marca 2024
Zakończone!

Czas

13:00 - 18:00

Koszt

180zł

Więcej informacji

zapisz się

Lokalizacja

Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a - sala medialabowa, I piętro
Kategoria
Go to Top