window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
kadr z animacji. w pomieszczeniu na ścianie widzą półki, na nich znajdują się taśmy filmowe, kamera i "klaps". Na środku pomieszczenia na stojaku wisi ekran zwinięty w rulon. Obok stojaka stoi mężczyzna. Z drugiej strony stojaka znajduje się kamera na statywie. W rogu obrazka stoi kosz, w którym umieszczony jest złożony parasol i mikrofon stojący na statywie.

Konkurs filmowy dla dzieci i młodzieży „Domowy filmowiec”

Profesjonalna kamera, duże studio filmowe, sprawdzony scenarzysta… Hmm, nakręcenie filmu wydaje się być poważną sprawą. Zdradzimy Wam jednak pewną tajemnicę. Reżyser, scenarzysta, operator, aktorzy… – wszyscy oni byli kiedyś dziećmi i uczyli się kina tak, jak wy: oglądając filmy i nagrywając różne sceny ze swojego życia, a czasem opisując je w notatniku.

Macie czasem chęć poczuć się przez chwilę jak filmowcy? Jeśli tak – doskonale, bo mamy dla Was konkurs!

Do wygrania super książki dla młodych filmowców oraz publikacja nagrodzonych filmów na stronie i profilach społecznościowych Warsztatów Kultury w Lublinie!

▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲

Konkurs „DOMOWY FILMOWIEC” skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 6-15 lat.
Ale nie zostawimy Was zupełnie bez pomocy! Jeśli macie wątpliwości, co jest niezbędne do tego, aby powstał film, odsyłamy Was do materiału, w którym zaprzyjaźniony z nami Bob opowie o wszystkich etapach tworzenia profesjonalnego filmu:

 

For privacy reasons YouTube needs your permission to be loaded. For more details, please see our Polityka prywatności.
I Accept

 

Obejrzeliście go już? Świetnie! Zapytacie pewnie: ale co jeśli ja nie znam żadnego scenarzysty, nie mam w domu profesjonalnej kamery ani scenografii…? Nie szkodzi, macie przecież telefon, własny pokój i dużo wyobraźni! To jak, gotowi spróbować?

Każdemu przyda się trochę pozytywnej inspiracji, dlatego mamy dla Was 3 pomysły na film. Wybierzcie ten, który najbardziej Was zaciekawił.

1)
Jesteś w swoim pokoju.
Zamknij oczy. Obróć się 3 razy w prawo, potem 2 razy w lewo. Następnie (nie otwierając oczu!) w towarzystwie starszej osoby, która ci pomoże, przejdź się po pokoju. Pierwszy, mały przedmiot, na który trafią Twoje dłonie, niech stanie się bohaterem Twojego filmu.
Napisz krótki scenariusz, a na jego podstawie nakręć film.

2)
Jak zrobić FILM?
F – wymyśl miejsce akcji, które zaczyna się na literę F
I – wymyśl imię/ksywkę swojego bohatera, które zaczyna się na literę I
L – wymyśl cechę charakteru bohatera, która zaczyna się na literę L
M – wymyśl przedmiot, który twój bohater trzyma w ręku, rozpoczynający się na literę M
Napisz krótki scenariusz, a następnie nakręć swój własny film.

3)
Nie możesz spotkać się z przyjaciółmi / dziadkami / rodziną? Zrób im prezent!
Pomyśl z czym kojarzy Ci się Wasza przyjaźń albo obecność tych bliskich osób. Dlaczego jest dla Ciebie ważna? Jakie są Twoje pierwsze skojarzenia? Widzisz to już?
Teraz zapisz na kartce 3 pierwsze słowa, które przyszły Ci do głowy i na ich podstawie napisz scenariusz krótkiej scenki, która te 3 słowa wykorzysta. Wybierz bohaterów, miejsce akcji, przygotuj scenografię i nakręć film.

Przygotowaliśmy też dla Was MINIPORADNIK DOMOWEGO FILMOWCA, w którym znajdziecie mnóstwo przydatnych informacji:

bit.ly/poradnik-domowego-filmowca

▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲

ZASADY KONKURSU:

• Uczestnikiem konkursu mogą być: dzieci i młodzież w wieku od 6 do 15 lat.
• Praca konkursowa musi spełniać następujące warunki: minimalna długość nagrania to 30 sekund, maksymalna długość nagrania to 8 minut. Praca musi wiązać się z zakresem tematycznym konkursu.
• Nabór zgłoszeń do 19 kwietnia. Ogłoszenie wyników do 30 kwietnia.
• Zgłoszenia mogą dokonać wyłącznie prawni opiekunowie dzieci.
• Prace prosimy nadsyłać na adres k.pudlo@warsztatykultury.pl w postaci plików wideo (przesyłanych za pomocą serwisów typu WeTransfer/pCloud/BlueCloud/Filemail) lub jako linki do filmów umieszczonych uprzednio w serwisie YouTube/Vimeo (zgodnie z warunkami korzystania z poszczególnych usług).
• Nagrody w konkursie: super książki dla młodych filmowców oraz publikacja nagrodzonych filmów na stronie i profilach społecznościowych Warsztatów Kultury w Lublinie.
• Ogłoszenie wyników nastąpi drogą internetową, a informacje zostaną podane na stronie Warsztaty Kultury oraz https://warsztatykultury.pl/

Przesyłając zgłoszenie akceptują Państwo regulamin konkursu:

Regulamin-Domowy-Filmowiec-wydłużony-termin

Data

26 marca 2020 - 26 kwietnia 2020
Zakończone!

Czas

Cały dzień
Go to Top