window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Grafika z dwoma postaciami: czarnoskórym człowiekiem i kolorowym stworkiem, który skacze dookoła niego.

KROPKA, KRESKA. Jak to widzisz? | Warsztaty dla grup zorganizowanych

ZAPISY

Opis wydarzenia

Zapraszamy klasy szkół podstawowych na warsztaty inspirowane grafikami Florentyny Nastaj pt. „Słynne golasy w sztuce”. Do wyboru są trzy tematy zajęć, aby każda klasa mogła znaleźć coś dla siebie. Dzieci będą miały szansę przyjrzeć się antycznej rzeźbie Wenus z Milo, poznać twórczość Keitha Haringa oraz stworzyć szalone autoportrety. Udział w zajęciach jest doskonałą okazją do poznania historii sztuki oraz poszerzenia wiedzy na temat różnorodnych form artystycznych.  

Wybierz temat warsztatów

Temat 1: Betonowe szaty Wenus z Milo | warsztaty inspirowane starożytną rzeźbą
Kim była Wenus z Milo? Co trzymała w rękach grecka bogini? Czy nosiła sukienki, czy może spodnie? Czym jest kontrapost? Serdecznie zapraszamy na warsztaty, podczas których wyruszymy w podróż do przeszłości, by odkryć tajemnice antycznej bogini miłości i piękna, która od wieków zachwyca i intryguje. Na zajęciach przyjrzymy się bliżej antycznej rzeźbie Wenus z Milo, zwracając uwagę na jej kompozycję i wykonanie. Wspólnie zastanowimy się, dlaczego dzieło nie ma rąk i zaprojektujemy ubranie godne bogini.

Temat 2:  Bazgroły na ręku | warsztaty artystyczne inspirowane twórczością Keitha Haringa
Czy skóra może być płótnem? Gdzie sztuka może ożyć? Czy musimy zamykać ją w ramach galerii, czy może rozkwitać na ulicach, w parkach, a nawet na naszych ciałach? Na zajęciach zainspirujemy się twórczością Keitha Haringa, mistrza body paintingu i wspólnie zastanowimy się, na czym można stworzyć obraz oraz czy ludzie mogą stać się chodzącymi dziełami sztuki. Wykonamy własne postaci i pomalujemy je w wybrane wzory, udowadniając, że wyobraźnia jest potężnym narzędziem, które pozwala nam łączyć przeszłość z teraźniejszością i tworzyć nowe fascynujące historie.

Temat 3: W tych warsztatach Ci do twarzy
Która część ciała prawie nigdy nie jest ubrana? Czy to prawda, że nie jest symetryczna? W jaki sposób można ją ozdobić? Na zajęciach poeksperymentujemy z wizerunkiem naszej twarzy, zwracając uwagę na jej kształt, proporcje i umiejscowienie oczu, nosa i ust. Podczas warsztatu zobaczymy również grafiki Florentyny Nastaj z wystawy „Słynne golasy w sztuce” i przyjrzymy się, jak artyści i artystki przedstawiają w swoich pracach różne twarze. Na koniec wspólnie wykonamy szalone i kolorowe autoportrety.

Wybierz termin warsztatów

20 maja 2024 r., godz. 9.00–10.30 – pierwsza grupa
20 maja 2024 r., godz. 11.00–12.30 – druga grupa

23 maja 2024 r., godz. 9.00–10.30 – pierwsza grupa
23 maja 2024 r., godz. 11.00–12.30 – druga grupa

27 maja 2024 r., godz. 9.00–10.30 – pierwsza grupa
27 maja 2024 r., godz. 11.00–12.30 – druga grupa

Zapisz klasę na zajęcia

Informacje praktyczne

Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7, sala warsztatowa – parter (przejście przez patio)
Dla kogo: dla klas szkół podstawowych, do których uczęszczają dzieci w wieku 7–12 lat
Zapisy:
 poprzez formularz online, udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń
Warsztaty poprowadzi: Krystian Kamiński

Dostępność

słuchawki wyciszające, strefa wyciszenia
poczytaj o dostępności Warsztatów Kultury i skontaktuj się z nami: https://warsztatykultury.pl/pl/dostepnosc/

Sprawdź jak dojść do sali i bariery architektoniczne

For privacy reasons YouTube needs your permission to be loaded. For more details, please see our Polityka prywatności.
I Accept

UWAGA!

Grupy uczestniczące w warsztatach zapraszamy również do udziału w wystawie prac dzieci pt. „KROPKA, KRESKA. Tak to widzę!” podsumowującej projekt. Prezentacja będzie wizualną i artystyczną odpowiedzią na pytanie: „Jak to widzisz?”. Do udziału zapraszamy dzieci i młodzież, które wezmą udział w warsztatach. Warunkiem uczestnictwa w wystawie będzie dostarczenie prac do naszej instytucji w terminie od maja do końca listopada 2024 r. Prace mogą być wykonane w dowolnej technice, ale zbudowane na bazie kropek i kresek.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Logotyp

Data

23 maja 2024
Zakończone!

Czas

11:00 - 12:30

Więcej informacji

zapisy

Lokalizacja

Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7 – sala warsztatowa, parter
Kategoria

Organizator

Warsztaty Kultury w Lublinie
Go to Top