window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Kobieta robi zdjęcie fotografiom na wystawie.

Kultura – Miasto – Zmiana | Wystawa

O wydarzeniu

„Kultura–Miasto–Zmiana” to dokumentacja fotograficzna głównych obszarów badawczych realizowanych przez uczestników projektu trans-making.

Informacje Praktyczne

Kiedy: 22 września – 22 października 2022 (poniedziałek-piątek), godz.10.00-17.00
Gdzie: Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 7 – patio
Wstęp wolny

Wystawę można obejrzeć również online.


Projekt finansowany ze środków programu ramowego Unii Europejskiej w zakresie badań naukowych innowacji Horyzont 2020 na podstawie umowy nr 734855 w ramach działań „Maria Skłodowska–Curie”.

Art / culture / economy to democratize society. Research in placemaking for alternative narratives — trans-making”

Projekt badawczy, realizowany w latach 2017–2022 i finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Horyzont 2020 – Działania Marie Curie Skłodowskiej, Research and Innovation Staff Exchange (RISE). Warsztaty Kultury w Lublinie jako jeden z 23 partnerów projektu z różnych części świata biorą udział w działaniach badawczych i wymianie pracowników, szukając rozwiązań i odpowiedzi na wyzwania współczesnej Europy. Projekt ma na celu stworzenie wielostronnej sieci współpracy badaczy, naukowców, artystów i animatorów zajmujących się badaniami i innowacją w dziedzinie place-makingu, kształtowania przestrzeni publicznej i działań opartych na przestrzeni publicznej jako miejsca do tworzenia alternatywnych narracji dla odnowy społecznej i gospodarczej. Przedmiotem badania i eksperymentu jest kształtowanie przestrzeni publicznej w taki sposób, aby aktywnie przyczyniać się do demokratyzacji i dobrobytu społeczeństwa. Kolejnym celem projektu jest wzmocnienie potencjału badawczego poprzez wymianę wiedzy między partnerami akademickimi i pozaakademickimi z Europy i spoza niej we wspólnym programie badawczym skupionym wokół 4 osi tematycznych: Gromadzenie/Dokumentowanie; Badanie/Eksperymentowanie; Działanie; Projektowanie. Efektem działań ma być umocnienie powiązań między sztuką a kulturą, gospodarką, demokracją i innowacjami na poziomie UE i poza nią. Projekt przyczyni się do lepszego zrozumienia i wymiany wiedzy między społecznością naukową, ludźmi kultury, lokalnymi społecznościami oraz przedstawicielami władz kształtującymi polityki na poziomie zarówno lokalnym, jak i globalnym. Dodatkowo partnerzy zawiążą długoterminowe współprace w celu stworzenia naukowej i innowacyjnej społeczności na całym świecie.

Więcej o projekcie: https://trans–making.eu/

 

 

Data

21 października 2022
Zakończone!

Czas

10:00 - 17:00

Lokalizacja

Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7 - patio
Kategoria
Go to Top