fbpx
Na obrazku rysunek dwójki dzieci czytających Elemetarz. Po lewej stronie napis "Dobranocka z ilustracją" oraz logotyp "warsztaty Kultury" na niebieskim tle.

Dobranocka z ilustracją | Baśnie Braci Grimm

Opis

Co łączy Śnieżkę, Czerwonego Kapturka, Jasia i Małgosię, Kopciuszka i Kota w Butach? Oczywiście – wszyscy są bohaterami klasycznych baśni stworzonych przez Braci Grimm! Zapraszamy na dobranocki zilustrowane oryginalnymi grafikami z XIX i pierwszej połowy XX wieku!

Informacje praktyczne

Kiedy: w każdy poniedziałek czerwca o godzinie 19:00

1 czerwca – Śnieżka
8 czerwca – Czerwony kapturek
15 czerwca – Kopciuszek
22 czerwca – Kot w butach
29 czerwca – Jaś i Małgosia

Gdzie: Fanpage Warsztaty Kultury

Dla kogo: dla dzieci, ale jeśli jesteś starszy to przecież nikt ci nie zabroni!


O projekcie

Wideodobranocka z ilustracją to seria klasycznych bajek braci Grimm opowiedziana lekko archaicznym językiem i zilustrowana oryginalnymi ilustracjami z XIX i pierwszej połowy XX wieku, skierowana do dzieci w wieku od 3 do 8 lat.

Obrazy pozyskiwane z legalnych źródeł bibliotecznych takich jak polska Polona, nie tylko otworzą dzieciom oczy na różnorodność ilustratorskiego warsztatu, ale też mamy nadzieję zachęcą rodziców do wyszukiwania ciekawych źródeł materiałów literackich i wizualnych do zabaw i rozmów z dziećmi. Czytanym i oglądanym bajkom towarzyszą zadania aktywizujące młodych odbiorców m.in. pytania do treści, zabawy w odnajdowanie szczegółów różniących ilustracje, wyszukiwanie pomysłów na interpretacje tych samych tematów.

Autorką serii jest Ewa Solarz – historyczka sztuki i kuratorka wystaw skierowanych do dzieci.

Seria jest prezentowana w ramach tegorocznej odsłony projektu Patterns of Europe | Wzory Europy.

Biogram

Ewa Solarz – z wykształcenia historyk sztuki, kuratorka wystaw, autorka książek dla dzieci. Przez wiele lat dziennikarka i redaktor naczelna w magazynach i serwisach wnętrzarskich, dziś zajmuje się popularyzacją polskiego dizajnu w kraju i zagranicą. Kuratoruje szereg projektów i wystaw związanych ze sztuką, designem, ilustracją książkową i ekologią, tworzy i prowadzi warsztaty i lekcje, recenzuje książki dla dzieci. Współpracuje m.in. z Instytutem Adama Mickiewicza, Narodową Galerią Zachęta, Łódź Design Festival, Gdynia Design Days, Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli, Galerią Arsenał w Białymstoku, Instytutem Designu Kielce, Zamkiem Cieszyn, Instytutem Polskim w Sztokholmie, Berlinie, Budapeszcie, STGU, Narodowym Instytutem Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów. Współzałożycielka Otwartego Klastra Dizajnu Wilk.

Data

29 czerwca 2020
Zakończone!

Czas

19:00 - 19:30

Więcej informacji

Fanpage WK
Go to Top