
Nagrywanie i montaż dźwięku | warsztaty dla wolontariuszy medialnych
Opis
W grudniowym Warsztacie Medialabowym gratka dla fanów nagrywania i montażu dźwięków.
Jednodniowe warsztaty skierowane są do aktualnych wolontariuszy medialnych Warsztatów Kultury, a także do osób, które chciałyby dołączyć do tej grupy i zdobywać praktyczne umiejętności obsługi medialnej różnego typu wydarzeń kulturalnych.
Czego się nauczysz?
- budowy i funkcji rejestratora dźwięku
- różnic między różnymi modelami rejestratorów
- formatów nagrywania
- głównych założeń montażu dźwięku
- montażu dźwięku w praktyce
Informacje praktyczne
Kiedy: sobota 11 grudnia 2021, godz. 10.00-16.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, Grodzka 5a – sala medialabowa (I piętro)
Dla kogo: osoby w wieku 16+; w szczególności licealiści zainteresowani dziennikarstwem oraz studenci dziennikarstwa i kierunków związanych z mediami; wymagamy przyniesienia na warsztaty własnych laptopów.
Prowadzący: Tomasz Najda
Zapisy: Udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Zapisy przez formularz online. Organizator zastrzega sobie możliwość wyboru uczestników warsztatów na podstawie informacji przesłanych w formularzu zgłoszeniowym.
Zajęcia odbywają się stacjonarnie z zachowaniem aktualnych zasad bezpieczeństwa i obostrzeń.
Kim są wolontariusze medialni?
To grupa osób wspomagająca nas medialnie przy różnych wydarzeniach kulturalnych, zwłaszcza przy naszych letnich festiwalach. Dotychczas współpracowaliśmy głównie z fotografami i specjalistami od social media. Teraz chcemy rozszerzyć pole wspólnego działania o reportaże dźwiękowe.
Szukamy osób, które chciałyby z nami współpracować w dłuższej perspektywie, poznawać tajniki dziennikarstwa radiowego i różnych form dźwiękowych na całorocznych warsztatach, tworzyć inspirujące reportaże dźwiękowe z różnego typu wydarzeń kulturalnych.
Tomasz Najda – absolwent dziennikarstwa i historii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Z Radiem Lublin jest związany od dziewięciu lat. W swoim dorobku posiada kilkanaście reportaży o tematyce społeczno-obyczajowej. Szczególną uwagę zwraca na historię, nie tylko tę znaną z podręczników, lecz przede wszystkim tę opowiadaną przez zwykłych ludzi.