Dźwiękowe pocztówki – warsztaty fotograficzno-dźwiękowe online | Medialab
Interesujesz się fotografią? Poszukujesz nieoczywistych dźwięków otoczenia? A co, gdyby połączyć to w nowej formie – dźwiękowych pocztówek?
Opis
Zapraszamy do udziału w nowym projekcie artystycznym – cyklu wirtualnych warsztatów fotograficznych i dźwiękowych, w ramach których przybliżymy tajniki fotografii i field recordingu (nagrań terenowych). W efekcie stworzymy wirtualną galerię dźwiękowych pocztówek – ruchomych fotografii ilustrowanych dźwiękami otoczenia.
Podczas warsztatów skupimy się na poszukiwaniu mikroobrazów i mikrodźwięków – nauczymy się patrzeć na to, co zwykle jest niedostrzegane i rejestrować to, co zwykle jest niedosłyszane. Tematem przewodnim projektu jest MiastoCzułość – chcemy spojrzeć z czułością na nasze najbliższe otoczenie, odkryć przestrzenie, które na co dzień umykają naszej uwadze oraz poszukać nieoczywistych skojarzeń wizualno-dźwiękowych.
Warsztaty przeznaczone są dla osób dorosłych, posiadających podstawową wiedzę z zakresu fotografii i dźwięku.
Cykl warsztatowy składa się z 3 warsztatów fotograficznych i 3 warsztatów dźwiękowych oraz zadań do wykonania w domu.
Informacje praktyczne
Kiedy: czwartek, 25 czerwca, godz. 16.00 (start cyklu)
Harmonogram:
warsztaty fotograficzne: 25.06, 02.07, 09.07
warsztaty dźwiękowe: 26.06, 29.06, 01.07
Gdzie: warsztaty realizowane są w formie zdalnej, z wykorzystaniem darmowego oprogramowania Zoom; aby wziąć udział w warsztacie należy posiadać komputer PC, MAC lub laptop z zainstalowaną aplikacją Zoom (https://zoom.us/download)
Z kim: Ignac Tokarczyk (warsztaty fotograficzne) i Tomek Mirt (warsztaty dźwiękowe)
Warunki udziału: Warsztaty przeznaczone są dla osób dorosłych, posiadających podstawową wiedzę z zakresu fotografii i dźwięku. Wymagane jest posiadanie: komputera (z dostępem do internetu i zainstalowaną aplikacją Zoom), aparatu fotograficznego oraz rejestratora dźwięku ( ew. smartfona z zainstalowanym dyktafonem)
Zapisy: przez formularz online na stronie: https://forms.gle/e2ZAoWuZtd9RHfRU8 do 22 czerwca.
(liczba miejsc ograniczona; organizator zastrzega sobie możliwość wyboru uczestników projektu); zapisanym osobom prześlemy mailowo dane do logowania do warsztatów na platformie Zoom
Koszt: warsztaty są bezpłatne
Jaką tematykę proponują warsztaty?
- podstawy kompozycji obrazu i cyfrowej obróbki zdjęć
- tworzenie ruchomych obrazów
- filozofia słuchania i nagrywania dźwięków otoczenia
- praktyczne umiejętności w zakresie wyboru sprzętu do nagrywania dźwięku
- techniki niezbędne do nagrywania dźwięku w terenie i finalna obróbka nagrań