fbpx
Zdjęcie przedstawia kobiet i mężczyznę. Są dwa identyczne zdjęcia. U góry i u dołu.

Projekt Ogrodu Botanicznego Oskara i Zofii Hansenów ǀ Sztuka/Miasto/Natura

W jaki sposób Hansenowie zaprojektowali lubelski Ogród Botaniczny? Czy słynnemu małżeństwu architektów udało się wszystko zrealizować? O tym dowiecie się podczas wykładu „Portret natury”.

Opis

Piotr Majewski podczas swojego wykładu omówi pierwotny projekt rozplanowania Ogrodu Botanicznego w Lublinie autorstwa słynnych architektów i planistów późnego modernizmu w Polsce – Zofii i Oskara Hansenów. Zaprezentuje zarówno ogólne założenia adaptacyjne przestrzeni przeznaczonej na ogród, jak też nigdy nie zrealizowane i w pewnym stopniu utopijne propozycje rozmieszczenia na jego terenie nowatorskich rozwiązań infrastrukturalnych służących celom poznawczym i dydaktycznym. Wykład jest kolejną propozycją w cyklu Sztuka/Miasto/Natura.

Informacje praktyczne

Kiedy: 16 grudnia 2021, godz. 18.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, sala widowiskowa, II piętro.
Wstęp wolny

Piotr Majewski – z wykształcenia historyk sztuki. Zajmuje się kulturą artystyczną XX i XXI wieku, problematyką migracji artystycznych oraz historią i teorią krytyki sztuki. Autor monografii: Malarstwo materii w Polsce jako formuła „nowoczesności” (Lublin 2006), La Vague polonaise. Migracje artystów i wędrówki dzieł sztuki nad Sekwanę w czasach żelaznej kurtyny (Lublin 2020).

Sztuka/Miasto/Natura to seria wykładów, spotkań, prezentacji organizowanych przez Warsztaty Kultury w Lublinie, która ma prowokować do innego spojrzenia na zieloną przestrzeń miasta, jej funkcje, potrzeby i cele. Uczestnicy będą się zastanawiać nad miastem jako takim, jego zobowiązaniami wobec mieszkańców i na odwrót, odpowiedzialnością, jaką mieszkańcy mają wobec przestrzeni, w której żyją. Współczesne miasta dynamicznie się zmieniają, a kierunek tego rozwoju określa warunki naszej codzienności. Sztuka natomiast, jako pierwotna społeczna potrzeba człowieka, dostarcza nie tylko wiedzy historycznej, psychologicznej czy socjologicznej na temat relacji człowieka i natury, ale uczestniczy w jej budowaniu inspirując i dając do myślenia.

 

Informacje dotyczące bezpieczeństwa w związku z pandemią Covid-19

Drodzy uczestnicy, zapewne słyszeliście o aktualnych zmianach w przepisach dotyczących organizacji wydarzeń kulturalnych podczas pandemii COVID-19 i chcielibyście wiedzieć jak to wpłynie na Wasz udział w naszych koncertach / pokazach filmowych czy spotkaniach.
Zapraszamy absolutnie WSZYSTKICH do udziału w naszym wydarzeniu w bezpieczny i zgodny z przepisami sposób:
1. pamiętajcie o zabraniu ze sobą maseczki, której noszenie będzie wymagane na terenie Warsztatów Kultury
2. jeśli posiadasz Unijny Certyfikat COVID tj. jeden z następujących dokumentów umożliwiających niewliczanie Cię w ustanowione limity widzów tj.:
– certyfikat szczepienia, – certyfikat o negatywnym wyniku testu – certyfikat ozdrowienia
weź go ze sobą i pokaż obsłudze przy wejściu do sali. Osoby z takim zaświadczeniem wchodzą bez limitu związanego z bezpieczeństwem covidowym

3. udział w wydarzeniu mogą wziąć także osoby, które nie posiadają żadnego z powyższych certyfikatów, natomiast może zdarzyć się sytuacja, kiedy osiągniemy limit i dlatego warto przyjść wcześniej. Nowe przepisy pozwalają nam wpuścić do siedziby określoną liczbę osób, które zaświadczenia o szczepieniu nie posiadają.
4. jeśli masz objawy przeziębienia, zostań w domu.
Prosimy o wyrozumiałość i zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby nowe obostrzenia nie wpłynęły negatywnie na odbiór kultury 🙂

Podstawa prawna: ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 14 grudnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. 

Tagi:

Data

16 grudnia 2021
Zakończone!

Czas

18:00 - 19:00

Lokalizacja

Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a - sala widowiskowa, II piętro
Kategoria
Go to Top