#SŁOWO NA MUR BETON – wernisaż | Miastoczułość
Serdecznie zapraszamy na wyjątkową wystawę pt. #SŁOWO NA MUR BETON. W świecie werbalnej agresji, złych wiadomości oraz niepokoju chcemy obdarzyć Was dobrym SŁOWEM… W kontrze do wulgarnych SŁÓW pisanych na murach dajemy Wam SŁOWA dobre, choć często trudno je wypowiedzieć, wtedy powstaje między ludźmi cisza i niedopowiedzenia. SŁOWA mają moc ! Przyjdź i się przekonaj!
Opis wydarzenia
Wszystko zaczyna się od prostych SŁÓW. Nauczmy się znów ze sobą rozmawiać. Kiedy ostatni raz powiedzieliście komuś „przepraszam”, „tęsknię za Tobą”, „dziękuję”? Nie komplikuj sytuacji, użyj SŁÓW by podtrzymywać relacje. Wybierz SŁOWO, stań przy nim, zrób selfie z odpowiednim napisem i wyślij do kogoś. Pamiętaj, nie baw się jednak SŁOWAMI.
SŁOWO ma siłę budowania i niszczenia, łączenia i dzielenia.
Projekt ma współczesną formę chmurek, dymków używanych w komiksach. Autorki wychowały się na kreskówkach, które w graficzny sposób opisują rzeczywistość. Ta forma opowiadania jest im bliska i łatwa w odbiorze. I to z pewnością nie jest ich ostatnie SŁOWO.
O autorach:
Patka Smirnow – artystka, projektantka. Zajmowała się projektowaniem odzieży i dzianin. Założycielka Stowarzyszenia Inżynierska 3, którego jest Prezesem. Od 14 lat zajmuje się projektowaniem i wykonaniem przedmiotów z nikomu nie potrzebnych odpadów. W duecie z Kariną Królak tworzy od 12 lat obiekty i instalacje, które były prezentowane na wielu wystawach. Pomysłodawczyni projektu reprezentowanego w Lublinie :”SŁOWA NA MUR BETON”.
Karina Królak – rzemieślnik , projektantka biżuterii, charakteryzatorka. Pracuje na warszawskiej Pradze. Od 2000 roku przetwarza odpady. Razem z Patką Smirnow od kilkunastu lat tworzy lampy i sztukę prezentowaną w Polsce i zagranicą. Współtwórczyni projektu „ SŁOWA NA MUR BETON”
Joanna Kowalska-Wolszczak, absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie i UMCS Wydziału Artystycznego, spec. Grafika (dyplom z litografii w 1990 roku). Współtwórczyni projektu „ SŁOWA NA MUR BETON”.
Informacje praktyczne
Kiedy:
20 maja 2022 18.00 – wernisaż
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7, korytarz – parter
Wstęp wolny