
Warsztat animacji poklatkowej | Mandale intencyjnie ożywione
Chcesz stworzyć własną, symboliczną mapę marzeń? Jesteś ciekawa, na czym polega animacja poklatkowa i chcesz poznać tajniki tworzenia artystycznych mandali? Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie skierowane dla kobiet, które odbędzie się w dniach 23-24 kwietnia. Przyjdź z przyjaciółką, spędźcie twórczo czas i dajcie się ponieść fantazji!
Opis wydarzenia
Warsztaty z animacji poklatkowej to niesamowite zajęcia pozwalające rozwijać wyobraźnię. Pobudzają kreatywność i odkrywają nowe możliwości twórcze uczestników. Animator do zrobienia każdej klatki przekształca nieznacznie obiekty – zmienia ich położenie względem nieruchomego tła lub innych animowanych obiektów (może nim być dowolny kształt linearny, płaski albo przestrzenny). Po połączeniu klatek animowane obiekty, wyświetlane w formie filmu, sprawiają wrażenie ruchu. Technika ta, znana od ponad 100 lat, obecnie przeżywa prawdziwy renesans.
Tematem najbliższych warsztatów będzie mandala. Mandala jest okręgiem, a jej symbol wywodzi się z dawnej tradycji indyjskiej, który oznacza centrum i to co wokół niego. W trakcie warsztatu uczestniczki stworzą własne mandale intencyjne, które będą pewnego rodzaju mapą marzeń wyrażoną symbolicznie za pomocą kolorów i form mandali, a przenikające się ze sobą płaszczyzny wprawią w ruch za pomocą animacji poklatkowej. Jest to bardzo ciekawe i rozwojowe wydarzenie, skierowane tylko do kobiet, by w swoim gronie mogły w sposób otwarty mówić o tym czego pragną, jakie mają marzenia i w czym się realizują.
Warsztaty poprowadzi Anna Chabros-Piłat – magister sztuki, artystka plastyk, grafik, twórca krótkometrażowych filmów animowanych, laureatka nagrody „Żurawie – Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne” 2013 w kategorii „Obraz”. Swoją przygodę z filmem animowanym rozpoczęła na studiach, gdzie stworzyła pierwsze filmy, wykorzystując różne techniki animacyjne. W tym okresie stworzyła swój pierwszy film festiwalowy „Zielona alternatywa”.
Informacje praktyczne
Kiedy: 23 i 24 kwietnia (warsztat dwudniowy), godz. 11.00-15.00
Gdzie: Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 7, sala warsztatowa – parter
Kto: kobiety 17+
Zapisy: przez formularz online dostępny na stronie warsztatykultury.pl
Warsztat płatny: 40 zł za osobę