Warsztat rodzinny „Ślady” KolektTacz | Sztuka Wrażliwości
Opis wydarzenia
W ramach projektu Sztuka Wrażliwości serdecznie zapraszamy na warsztaty, podczas których na powierzchni dużej kartki wspólnie zostawimy niepowtarzalne ślady. Zatańczymy na bazie ruchu naturalnego, spontanicznego, współdziałającego z siłą grawitacji. Wspólnie postaramy się rozwinąć ogólną sprawność ruchową. Uruchomimy wyobraźnię, zapytamy i poszukamy odpowiedzi, a wszystko w miłej i bezpiecznej atmosferze. Będziemy rodzinnie pracować nad RELACJĄ, a przede wszystkim otwartością, odpowiedzialnością, współdziałaniem i współodczuwaniem. Podczas zajęć skupimy się przede wszystkim na szukaniu radości z ruchu, odkrywaniu indywidualnego i grupowego potencjału, podsycaniu kreatywności, odnajdywaniu relacji w rodzinach i w grupie.
Warsztat przyjazny autyzmowi.
Prowadzący
KolektTacz to Aniela Kokosza, Paulina Giwer- Kowalewska i Agnieszka Dubilewicz. Kolektyw powstał w marcu 2020 roku, z potrzeby wspólnego tworzenia. Artystki w swojej pracy korzystają z narzędzi wywodzących się z techniki tańca współczesnego, improwizacji i somatycznych praktyk pracy z ciałem.
Informacje praktyczne
Kiedy: 13 listopada 2022, godz. 14.00
Gdzie: ACKiM Chatka Żaka, ul Idziego Radziszewskiego 16, mała sala widowiskowa
Dla kogo: warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 4–10 lat. Szczególnie zapraszamy osoby w spektrum autyzmu.
Zapisy: przez formularz online, udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Harmonogram wydarzeń:
5 i 6 listopada 2022 | Kreatywne warsztaty animacji poklatkowej
13 listopada 2022| Spektakl rodzinny Frajda, granda, bzik – Kolekttacz
13 listopada 2022 | Warsztat rodzinny „Ku bliskości”
13 listopada 2022| Warsztat rodzinny „Ślady” Kolekttacz po spektaklu Frajda, granda, bzik
23 listopada 2022 | Zrozumieć autyzm | Film „X+Y”
29 listopada 2022 | Autyzm, jesteśmy tu! | film Nadzwyczajni
O projekcie:
Sztuka wrażliwości to cykl wydarzeń, warsztatów, webinarów o charakterze integracyjnym i edukacyjnym skierowany do dzieci i młodzieży w spektrum autyzmu oraz ich rodzin i bliskich. Organizatorem projektu są Warsztaty Kultury w Lublinie.
Projekt „Sztuka Wrażliwości” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.