window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Grupa czterech mężczyzn ubranych w stroje ludowe, grających na instrumentach na scenie.

Warsztaty instrumentalne z Kapelą Wojciechowską

Podczas dwudniowych warsztatów, które odbędą się w Lublinie, nadarzy się okazja, by pod przewodnictwem obecnych muzyków Kapeli Wojciechowskiej poznać kilka utworów z jej bogatego repertuaru.

Kapela Wojciechowska powstała w 1926 roku. Początkowo w jej składzie były jedynie skrzypce i bębenek, jednak ze względu na popularność orkiestr dętych, do kapeli dołączyli muzykanci grający na klarnecie, puzonie i kornecie. Z czasem kapela zmieniała składy, a na przestrzeni lat przeszło przez nią ponad 30 grających osób. Feliks Iwaniak (1913-1992) grający na puzonie nadał rozpoznawalny charakter wygrywanym melodiom, a jego zapisy nutowe poszczególnych melodii znajdują się dziś w Muzeum Regionalnym w Wojciechowie. Stefan Bednarczyk, Bronisław Zając czy Paweł Marczyński, to kolejni instrumentaliści, którzy wprowadzali własną jakość do Kapeli, jednocześnie kontynuując jej tradycje muzyczne. Obecnie, w zależności od potrzeb, kapela gra w składzie pełnym lub pomniejszonym, jednak zawsze starając się wkładać w grę pełną energię i miłość do muzyki oraz tradycji. Kapela Wojciechowska jest wyjątkowa zarówno ze względu na swoją wieloletnią historię, osobowość poszczególnych jej członków, jak i repertuar.

Prowadzący zajęcia

Andrzej Kędzierski – trąbka  (1, 2 dzień)

Leszek Iwaniak – harmonia trzyrzędowa (1, 2 dzień)

Stanisław Mirosław – bęben ( 2 dzień)

Kiedy:

7 sierpnia (sobota), godz. 15.00-19.00

8 sierpnia (niedziela), godz. 11.00-15.00

Zajęcia dwudniowe, obowiązuje udział w obu sesjach warsztatowych.

Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a – sala widowiskowa, II piętro

Dla kogo: dla osób w wieku powyżej 16 lat, grających w stopniu średniozaawansowanym na instrumentach tradycyjnych (np. skrzypce, bębenek obręczowy, baraban, harmonia, instrumentach dętych itp.). Uczestnicy warsztatów powinni posiadać własny instrument.

Zapisy: ilość miejsc ograniczona, udział bezpłatny, obowiązują zapisy przez formularz online. Zapisy rozpoczną się 2 sierpnia. 

REGULAMIN

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Data

08 sierpnia 2021
Zakończone!

Czas

15:00 - 19:00

Więcej informacji

Zapisy

Lokalizacja

Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a - sala widowiskowa, II piętro
Kategoria
Go to Top