window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');

Warsztaty ze sztuki tworzenia upcyclingowych lamp | LampART

ZAPISY

Opis

Lubelska Noc Kultury już za niespełna miesiąc (1/2 czerwca). To niepowtarzalne wydarzenie, które co roku wciąga mieszkańców i mieszkanki miasta oraz turystów w wir artystycznych doświadczeń. Na publiczność czekają instalacje artystyczne, koncerty, wystawy i pokazy. Festiwal jest doskonałą okazją do rozwijania własnych talentów oraz pobudzania kreatywności. Oprócz otwartego naboru, w którym każdy mógł zgłosić swój pomysł na nocokulturowe wydarzenie oraz konkursów przygotowanych specjalnie z myślą o publiczności, w tym roku wszyscy zainteresowani mogą wziąć udział w warsztatach tworzenia upcyclingowych lamp. Świetliste dzieła zostaną zaprezentowane na wystawie, której otwarcie nastąpi podczas Nocy Kultury.

 W naszej pracowni czekają przeróżne materiały i narzędzia, a także wsparcie elektryczne osób z doświadczeniem. Jeżeli masz pomysł na własną lampkę, to nasze warsztaty są miejscem, gdzie możesz go zrealizować i doświadczyć prawdziwego „oświecenia”. Nie ma ograniczeń – od rurek po wiaderka, od starych słoików po koszyki, od filiżanek po lakierki… Każdy przedmiot może stać się inspiracją do stworzenia niepowtarzalnej lampy. Zachęcamy do przyniesienia własnych rzeczy, z których chciałbyś/chciałabyś skorzystać – wspólnie pomożemy Ci stworzyć dzieło, które rozświetli tegoroczną Noc Kultury.

 Aby wziąć udział w warsztatach, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Informacje praktyczne

Kiedy:
1516 maja 2024 r., godz.17.0021.00, Grupa I
2122 maja 2024 r., godz. 17.0021.00, Grupa II
1 czerwca 2024 r., godz. 19.00 – otwarcie wystawy podczas Nocy Kultury

Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, sala medialabowa, I piętro
Dla kogo: dla osób pełnoletnich
Zapisy: przez formularz online, udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Dostępność

słuchawki wyciszające, pokój wyciszeń
poczytaj o dostępności Warsztatów Kultury i skontaktuj się z nami: https://warsztatykultury.pl/pl/dostepnosc/

Sprawdź jak dojść do sali i bariery architektoniczne

For privacy reasons YouTube needs your permission to be loaded. For more details, please see our Polityka prywatności.
I Accept

Organizator: Fundacja Kultura Enter i Warsztaty Kultury w Lublinie

Projekt zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin.

Przypominamy, że w tworzenie Festiwalu możesz włączyć się także pisząc limeryk o Lublinie i biorąc udział w konkursie fotograficznym „Neurony Miasta”. Do wygrania są aparaty Instax, gadżety festiwalowe oraz debiut poetycki na Wieży Trynitarskiej podczas Nocy Kultury! Więcej informacji o konkursach znajdziesz na stronie nockultury.pl.

O Nocy Kultury

Noc Kultury to kilkaset bezpłatnych wydarzeń artystycznych w przestrzeni publicznej Lublina. To tysiące uśmiechniętych ludzi spacerujących ulicami miasta w poszukiwaniu niezapomnianych wrażeń. To jedyna taka noc w roku, kiedy niemożliwe staje się możliwe! Koncerty, instalacje świetlne, spektakle, pokazy, warsztaty i wiele, wiele innych, wymykających się definicjom. Uczestnicy i uczestniczki mogą przeżyć kumulację doświadczeń i przygód spakowanych w pakiet siedmiu godzin. Tylko od nich zależy, czy to będzie noc szalonych koncertów i spektakli, czy kameralnych spotkań literackich. Noc Kultury, poprzez instalacje w przestrzeni publicznej, zmienia całe ulice nie do poznania: to czas, kiedy można wąchać bramy, głaskać kudłate ściany, zaglądać przez dziurkę od klucza do fantastycznych światów. Przed wyjściem koniecznie trzeba naładować baterie w aparacie!

Noc Kultury
1/2 czerwca 2024 r.
Stare Miasto, Lublin
Wstęp wolny

Sprawdź program

 Organizatorem Festiwalu są Warsztaty Kultury w Lublinie, Instytucja Kultury Miasta Lublin oraz Miasto Lublin.

Patronat honorowy nad projektem objął Prezydent Miasta Lublin – Krzysztof Żuk.

Patroni medialni: TVP Kultura, TVP 3 Lublin, Polskie Radio Lublin, Radio Centrum, Gazeta Wyborcza, dlaStudenta.pl, Kultura Enter
Sponsorzy: Perła – Browary Lubelskie S.A.

Data

15 maja 2024
Zakończone!

Czas

17:00 - 21:00

Więcej informacji

zapisy

Lokalizacja

Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a - sala medialabowa, I piętro
Kategoria

Organizator

Fundacja Kultura Enter

Inni Organizatorzy

Warsztaty Kultury w Lublinie
Go to Top