window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Na białym tle czerwone grafiki postaci, które chodzą dookoła domu.

WOLNOŚĆ! Kryzys migracyjny a prawa człowieka

Spotkanie z Anną Dąbrowską i Piotrem Skrzypczakiem.

Opis wydarzenia:

Zapraszamy na spotkanie i rozmowę z Anną Dąbrowską i Piotrem Skrzypczakiem, którzy od 2004 roku współtworzą lubelskie Stowarzyszenie Homo-Faber działające na rzecz praw człowieka, wspierające cudzoziemców, migrantów i uchodźców w Lublinie.

Homo Faber to organizacja między innymi aktywnie działająca w ostatnich miesiącach 2021 roku na granicy polsko-białoruskiej w ramach inicjatywy Grupa Granica, a obecnie organizująca pomoc dla uchodźców z Ukrainy.

O gościach wydarzenia:

Anna Dąbrowska – ukończyła Szkołę Praw Człowieka Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka i Instytutu Nauk Prawnych PAN, a także kurs trenerski Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych (STOP). W Homo Faber koordynuje Program Integracja, gdzie zajmuję się tworzeniem systemowych rozwiązań integracyjnych na poziomie lokalnym. Przewodnicząca Komisji Dialogu Obywatelskiego ds. integracji migrantów i migrantek w Lublinie stanowiącego ciało doradcze Prezydenta Miasta Lublin. Trenerka prowadząca szkolenia z praw człowieka, antydyskryminacji, wrażliwości kulturowej. Od 2016 roku współpracuje ze Związkiem Ukraińców w Polsce, oddział w Przemyślu. Członkini Stowarzyszenia im. prof. Zbigniewa Hołdy, laureatka Nagrody Fundacji im. Janiny Paradowskiej i Jerzego Zimowskiego (2018) oraz Wolontariuszki Roku Lubelszczyzny (2021).

Piotr Skrzypczak – skończył dziennikarstwo na Wydziale Politologii UMCS w Lublinie. Od 1997 r. w Amnesty International – trzykrotny członek zarządu polskiej sekcji. Absolwent Szkoły Praw Człowieka Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Współzałożyciel Stowarzyszenia Homo Faber. Prowadzi szkolenia z praw człowieka, antydyskryminacji, przeciwdziałania przemocy rówieśniczej, a także z tworzenia i pracy organizacji pozarządowych i partycypacji społecznej. Wykładowca w Katedrze Stosunków Międzynarodowych w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Od 2018 r. współpracuje z Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń przy systemowym programie działań antyprzemocowych w stołecznych szkołach. Prowadzi warsztaty dla nauczycielek i nauczycieli z zakresu diagnozowania, przeciwdziałania i reagowania na przemoc rówieśniczą. Mediator z dyplomem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Informacje praktyczne:

Kiedy: 17 marca (czwartek), godz. 17.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, sala widowiskowa – II piętro
Wstęp wolny

Pamiętajcie o zabraniu ze sobą maseczki, której noszenie będzie wymagane na terenie Warsztatów Kultury;

Jeśli masz objawy przeziębienia, zostań w domu.

 

Data

17 marca 2022
Zakończone!

Czas

17:00

Lokalizacja

Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a - sala widowiskowa, II piętro
Go to Top