window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Białe drobne kwiaty.

ZIELONA KULA = MIEJSKA AKUPUNKTURA

ZAPISY

Opis wydarzenia

Podobno beton wywołuje niepokój. Podobno na jednym z europejskich lotnisk w betonowym tunelu łączącym terminale rozpyla się zapach ziół. Mięta, rozmaryn, melisa, tymianek, rumianek… czujesz to? Chodź na warsztaty, na których wspólnie stworzymy pachnący ziołowy kulisty Growroom w sercu miasta. Poznamy też właściwości i specyfikę uprawy ziół. Wspólnie zrobimy pachnącą kulę, która będzie zapraszać do głębokiego, ożywczego oddechu przez całe lato.

Warsztaty towarzyszą instalacji Growroom  realizowanej na Noc Kultury we współpracy z firmą Herbapol – Lublin S.A., która obchodzi w 2024 roku swoje 75-lecie.

 

Informacje praktyczne

Kiedy: 1 czerwca 2024 (sobota), godz. 11.00–13.00 
Gdzie: przy instalacji artystycznej „Growroom”:  plac Króla Władysława Łokietka 1, od strony ulicy Lubartowskiej.
Dla kogo: dla dzieci w wieku 8+ wraz z opiekunami oraz osób dorosłych
Zapisy: przez formularz online, udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Prowadzenie: Magdalena Zaworska

Biogram prowadzącej

Magdalena Zaworska – plastyczka, architektka krajobrazu z zamiłowaniem do bylin i mchu, kulturoznawczyni, stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w latach 2018 i 2024. Od lat współpracuje z instytucjami kultury w Lublinie przy realizacji akcji w przestrzeni miasta i warsztatów ogrodniczych.

Dostępność

Warsztaty odbywają się w plenerze na placu Łokietka, w miejscu dostępnym dla wózkowiczów

Poczytaj o dostępności Warsztatów Kultury i skontaktuj się z nami: https://warsztatykultury.pl/pl/dostepnosc/


GROWROOM

Roślinna instalacja w kształcie sfery, która powstała we współpracy z firmą Herbapol – Lublin S.A., obchodzącą w tym roku swoje 75-lecie. To wyjątkowy, przestrzenny ogród społeczny, którego ściany złożone są z donic obsadzonych roślinami. Można do niego wejść i chłonąć zapachy ziół. Growroom to koncepcja rolnictwa miejskiego opracowana m.in. przez architektów Sine Lindholm i Madsem-Ulrikiem Husumem. Koncepcja ta bada architekturę produkującą żywność, która umożliwia ludziom uprawę żywności w domu, w biurze lub we wspólnych przestrzeniach publicznych.

 

Data

01 czerwca 2024
Zakończone!

Czas

11:00 - 13:00

Więcej informacji

zapisy

Lokalizacja

Plac Łokietka
Plac Łokietka, Lublin
Kategoria

Organizator

Warsztaty Kultury w Lublinie
Go to Top