Koncert zespołu Nagrobki w ramach projektu Strefa Innych Brzmień

Strefa Innych Brzmień Warsztatów Kultury powraca z bogatym jesiennym programem koncertowym. Już 16 października wystąpi znakomity duet Jakuba Janickiego i Marka Pospieszalskiego – Malediwy. Następnie, 23 października, absolutna nowość – you.Guru, tworzony przez Artura Maćkowiaka, Michała Lutrzykowskiego i Piotra Waliszewskiego. 

Powoli opada kurz po wyjątkowej, wrześniowej edycji festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia. W tym dziwnym, nieprzewidywalnym sezonie udało się nam spotkać i cieszyć muzyką wykonywaną na żywo. W październiku kontynuujemy te muzyczne spotkania – w Strefie Innych Brzmień odbędą się dwa koncerty.

REGULAMIN KONCERTÓW

ZAPISY


Malediwy

Marek Pospieszalski i Qba Janicki, czyli duet Malediwy, powrócili niedawno z nowym albumem „Dolce Tsunami”, wydanym dla trójmiejskiej oficyny Coastline Northern Cuts. W odróżnieniu od pierwszej płyty duetu, zarejestrowanej podczas koncertu w bydgoskim Mózgu, na „Dolce Tsunami” spotykamy się z materiałem studyjnym, który swoim brzmieniem silnie odbiega od powiązań z free jazzem, czy swobodnie interpretowaną muzyką afrykańską, inspirując się technikami i sposobem myślenia strukturalnego, charakterystycznymi dla sceny soundartowej.

Kiedy: 16 października, godz. 19.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a – sala widowiskowa


you.Guru | ODWOŁANY

you.Guru powstało z chęci wspólnego eksperymentowania z formą muzyczną. To muzyka balansująca na nieobliczalnym gruncie, w rytm transowych zapętleń i psychodelicznych melodii. Nie bez znaczenia pozostaje w tym przypadku bagaż muzycznych doświadczeń poszczególnych członków zespołu – Innercity Ensemble, B.O.K, Something Like Elvis, Tissura Ani, Potty Umbrella, Upside Down. To właśnie przenikanie się różnych estetyk i inspiracji jest kluczem do muzyki you.Guru. We wrześniu 2020 r., nakładem Anteny Krzyku, ukazała się debiutancka płyta grupy pt.: „Young Adult Fiction”.

Kiedy: 23 października, godz. 19.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a – sala widowiskowa

***

Strefa Innych Brzmień w Warsztatach Kultury w Lublinie to całoroczny cykl koncertowy prezentujący nietuzinkowych wykonawców, najciekawsze labele niezależne, wreszcie różne gatunki muzyczne i ich niezwykłe, często frapujące, połączenia. Strefa, nieodłącznie związana Festiwalem Wschód Kultury – Inne Brzmienia, pozwala wyjść z muzycznej rutyny i spróbować doświadczyć dźwięku na nowo.